Matka Boska Łaskawa - Kosciół św. Piotr i Pawła - Wilno

1. Dziś o godz. 19.00 nieszpory niedzielne.
    • W poniedziałek: wspomnienie św. Marty.
    • W środę: wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.
    • W czwartek: wspomnienie św. Alfonsa Liguoriego, doktora Kościoła. W  tym dniu przypada również pierwszy czwartek miesiąca: o godz. 17.00 Msza święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja.
    • W piątek: Uroczystość NMP Anielskiej z Porcjunkuli, patronki naszej Prowincji. W tym dniu za nawiedzenie kościoła franciszkańskiego lub parafialnego z równoczesnym odmówieniem Modlitwy Pańskiej i  Symbolu Wiary można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msze Święte w naszej Świątyni sprawowane są jak w dni powszednie: rano o godz. 6.30, 7.00 i 8.00, a popołudniu o godz. 18.30. W tym dniu przypada również pierwszy piątek miesiąca: o godz. 18.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, o godz. 18.30 Msza święta w  intencji misji świętych i misjonarzy.
    • W sobotę: pierwsza sobota miesiąca. O godz. 18.00 różaniec, o godz. 18.30 Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca; później zmiana tajemnic różańcowych.
  3. Sierpień w polskiej tradycji chrześcijańskiej jest ustanowiony miesiącem trzeźwości. Zachęcamy wszystkich wiernych do podjęcia wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych w tym czasie oraz do modlitwy za osoby, które alkoholu nadużywają.
  4. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u brata Daniela.
  5. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp.  Danuta Mazurczak, śp. Maria Harapińska oraz śp. Alicja Kurzeja. Wieczne odpoczywanie...
  6. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitego Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech Najświętsza Maryja Panna weźmie Was w matczyną opiekę i stale oręduje w Waszych intencjach u swego Syna.

Kancelaria parafialna będzie czynna w lipcu i sierpniu jedynie popołudniami: w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17.00-18.00.