Duch Św. - Kościół Św. Bartłomieja w Mogile

1. Dziś o godz. 19.00 nabożeństwo czerwcowe.
    • W poniedziałek: Święto NMP, Matki Kościoła.
    • We wtorek: wspomnienie św. Barnaby, Apostoła. O godz. 18.30 dziewiąty dzień nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Również tego dnia o godz. 18.30 wyświęceni w maju neoprezbiterzy – o. Wiesław Tokarz oraz o. Piotr Gądek – odprawią w naszej Świątyni Mszę Świętą prymicyjną z uroczystym błogosławieństwem.
    • W środę: wspomnienie bł. Męczenników: Narcyza Turchana, Krystyna Gondka, prezbiterów, Marcina Oprządka, Brunona Zembola, zakonników, i 104 Towarzyszy.
    • W czwartek: Uroczystość św. Antoniego z Padwy. Msze Święte będą sprawowane o godz.: 6.30, 7.00, 7.30, 8.00, 9.00, 10.00, o godz. 16.30 błogosławieństwo dzieci, o godz. 17.00 nabożeństwo fatimskie wraz z nabożeństwem czerwcowym i ostatnia Msza Święta o godz. 18.30. Poświęcenie chlebków i lilii podczas każdej Mszy. Również w tym dniu przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
    • W piątek: wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
    • W sobotę: wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy.
  3. W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca, przedstawiciele naszej Parafii będą kwestować po Mszach Świętych na dalsze potrzeby remontowe w naszej Świątyni. Za wszelkie ofiary już dziś składamy z serca płynące „Bóg zapłać”.
  4. W związku ze zbliżającymi się miesiącami wakacyjnymi przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie będzie Mszy Świętych w dni powszednie o godz. 7.30, a w niedziele o godz. 13.15. Kancelaria parafialna będzie czynna jedynie popołudniami: w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17.00-18.00.
    Pragniemy również poinformować, iż 8 lipca rozpocznie się planowane malowanie naszego kościoła. Z tego względu Msze Święte w dni powszednie będą sprawowane w dolnej kaplicy. W związku z pracami remontowymi w tym czasie nie będzie również piątkowych adoracji Najświętszego Sakramentu.
  5. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u brata Daniela.
  6. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Władysław Lukaj, śp. Maria Długosz, śp. Aleksander Ozimek, śp. Stanisław Cupał oraz śp. Maria Kotowska. Wieczne odpoczywanie...
  7. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitego Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech Duch Święty napełni Was swymi darami i rozpali w Waszych sercach żar Bożej miłości.