Duch Św. - Kościół Św. Bartłomieja w Mogile

 1. Dziś o godz. 19.00 nabożeństwo czerwcowe.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek: Święto NMP, Matki Kościoła.
  • We wtorek: wspomnienie św. Barnaby, Apostoła. O godz. 18.30 dziewiąty dzień nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Również tego dnia o godz. 18.30 wyświęceni w maju neoprezbiterzy – o. Wiesław Tokarz oraz o. Piotr Gądek – odprawią w naszej Świątyni Mszę Świętą prymicyjną z uroczystym błogosławieństwem.
  • W środę: wspomnienie bł. Męczenników: Narcyza Turchana, Krystyna Gondka, prezbiterów, Marcina Oprządka, Brunona Zembola, zakonników, i 104 Towarzyszy.
  • W czwartek: Uroczystość św. Antoniego z Padwy. Msze Święte będą sprawowane o godz.: 6.30, 7.00, 7.30, 8.00, 9.00, 10.00, o godz. 16.30 błogosławieństwo dzieci, o godz. 17.00 nabożeństwo fatimskie wraz z nabożeństwem czerwcowym i ostatnia Msza Święta o godz. 18.30. Poświęcenie chlebków i lilii podczas każdej Mszy. Również w tym dniu przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  • W piątek: wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
  • W sobotę: wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy.
 3. W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca, przedstawiciele naszej Parafii będą kwestować po Mszach Świętych na dalsze potrzeby remontowe w naszej Świątyni. Za wszelkie ofiary już dziś składamy z serca płynące „Bóg zapłać”.
 4. W związku ze zbliżającymi się miesiącami wakacyjnymi przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie będzie Mszy Świętych w dni powszednie o godz. 7.30, a w niedziele o godz. 13.15. Kancelaria parafialna będzie czynna jedynie popołudniami: w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17.00-18.00.
  Pragniemy również poinformować, iż 8 lipca rozpocznie się planowane malowanie naszego kościoła. Z tego względu Msze Święte w dni powszednie będą sprawowane w dolnej kaplicy. W związku z pracami remontowymi w tym czasie nie będzie również piątkowych adoracji Najświętszego Sakramentu.
 5. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u brata Daniela.
 6. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Władysław Lukaj, śp. Maria Długosz, śp. Aleksander Ozimek, śp. Stanisław Cupał oraz śp. Maria Kotowska. Wieczne odpoczywanie...
 7. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitego Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech Duch Święty napełni Was swymi darami i rozpali w Waszych sercach żar Bożej miłości.

RODO

Msze Św.

Msze Św. w niedzielę i święta obowiązkowe
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 (nie ma w lipcu i sierpniu), 18:00, 20:00

Msze Św. w święta zniesione
6:30, 7:30*, 8:30, 10:00, 17:00, 18:30

Msze Św. w dni powszednie
6:30, 7:00, 7:30 (z wyjątkiem adwentu oraz nie ma w lipcu i sierpniu),

8:00, 18:30

Więcej

Kancelaria Parafialna

Kancelaria parafialna będzie czynna w lipcu i sierpniu jedynie popołudniami: w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17.00-18.00.

Odwiedzający

Odwiedza nas 94 gości oraz 0 użytkowników.