Chrystus Zmartwychwstały - Kruszwica

1. Dziś o godz. 19.00 nabożeństwo majowe.
    • W poniedziałek: Święto św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera.
    • W czwartek: Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka w Asyżu.
    • W piątek: wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
  3. Dziś po Mszach Świętych przedstawiciele naszej Parafii kwestują na dalsze potrzeby remontowe naszej Świątyni. Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące „Bóg zapłać”.
  4. W przyszłą niedzielę, 26 maja, oprawę muzyczną podczas każdej Mszy Świętej zapewni Schola Parafialna. Natomiast po Mszach Świętych dzieci ze Scholi będą zbierać dobrowolne ofiary na dofinansowanie ich wyjazdu na wakacje.
  5. Prezydent Miasta Krakowa przypomina o możliwości zgłaszania propozycji projektów do Budżetu Obywatelskiego. Jest to szczególna okazja do zmieniania najbliższego otoczenia. Dotychczas zrealizowano niemal 340 projektów o charakterze zarówno dzielnicowym, jak i ogólnomiejskim. Możliwa tematyka projektów jest różnorodna, m.in. zieleń miejska, kultura, sport, edukacja, komunikacja, infrastruktura czy przyroda. Tegoroczna kwota jest ponad trzykrotnie większa niż w poprzednich edycjach, nie obowiązuje także limit wiekowy. Projekty można składać przez cały maj. Informacje na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa.
  6. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u brata Daniela.
  7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Zbigniew Skotniczny, śp. Marian Mleko oraz śp. Jarosław Szwed. Wieczne odpoczywanie...
  8. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitości łask Bożych na cały rozpoczynający się tydzień. Niech miłość Chrystusa opromienia swym Zbawczym światłem każdą chwilę Waszej codzienności, a Niepokalana Matka stale oręduje w Waszych intencjach.

Maksymalna ilość osób w świątyni

Informujemy, że według najnowszych rozporządzeń Władz Państwowych od dnia 30.05.2020, w kościołach zniesione zostały limity dotyczące liczby wiernych przebywających w Świątyni.

Przypominamy jednak o obowiązku noszenia maseczek ochronnych i zachowaniu podstawowych środków ostrożności i bezpieczeństwa.

Liczymy na Waszą odpowiedzialność.

Kończy się ogólna dyspensa od udziału w niedzielnej Mszy Św. - Szczegóły.

Dyspensa obowiązuje:
- osoby w wieku 65 lat i więcej,
- osoby z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
- osoby, które czują obawę przed zarażeniem.