Matka Boska Częstochowska - Żywiec

1. Dziś o godz. 19.00 nieszpory niedzielne.
    • W poniedziałek: wspomnienie NMP z Lourdes i 27. Światowy Dzień Chorego. O godz. 10.00 odbędzie się w naszej Świątyni Msza święta w intencji osób Chorych z naszej Parafii wraz z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Prosimy wszystkich o umożliwienie naszym Chorym przybycia i uczestniczenia w tej szczególnej Mszy świętej.
    • W czwartek: Święto świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa, Patronów Europy.
    • W piątek: W tym dniu swojego patrona będzie czcił Ojciec Proboszcz Klaudiusz Bartos. Ojcu Solenizantowi już dziś pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia imieninowe: darów Ducha Świętego na każdy dzień, obfitego Bożego błogosławieństwa, nieustannej opieki Matki Niepokalanej oraz pomyślności w życiu kapłańskim i zakonnym.
  3. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania: w poniedziałek o godz. 17.00 dla klas VIII, we wtorek o godz. 17.00 dla klas VII, w środę o godz. 17.00 dla klas VI oraz w czwartek o godz. 17.00 dla klas III gimnazjalnych.
  4. W przyszłą niedzielę przedstawiciele naszej Parafii będą kwestować po Mszach świętych na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem kościoła, klasztoru i salek katechetycznych. Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące „Bóg zapłać”.
  5. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u brata Daniela.
  6. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Helena Knap-Konopka, śp. Janina Korczyńska, śp. Janina Piwowarczyk, śp. Krystyna Nowak, śp. Genowefa Jankowicz, śp. Anna Rychlik-Mazur oraz śp. Maria Latko. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...
  7. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom i sympatykom naszej franciszkańskiej Świątyni, pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask na rozpoczynający się tydzień. Niech Duch Święty uwrażliwia Wasze serca, byście potrafili dostrzegać Bożą obecność w codzienności, a Niepokalana Matka niech stale oręduje za Wami u Swego Syna.

Maksymalna ilość osób w świątyni

Informujemy, że według najnowszych rozporządzeń Władz Państwowych od dnia 30.05.2020, w kościołach zniesione zostały limity dotyczące liczby wiernych przebywających w Świątyni.

Przypominamy jednak o obowiązku noszenia maseczek ochronnych i zachowaniu podstawowych środków ostrożności i bezpieczeństwa.

Liczymy na Waszą odpowiedzialność.

Kończy się ogólna dyspensa od udziału w niedzielnej Mszy Św. - Szczegóły.

Dyspensa obowiązuje:
- osoby w wieku 65 lat i więcej,
- osoby z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
- osoby, które czują obawę przed zarażeniem.