Matka Boska - Opactwo Cysterskie w Rudach

1. Dziś o godz. 19.00 nieszpory niedzielne.
    • We wtorek: wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.
    • W środę: wspomnienie Świętych Męczenników – Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy.
    • W czwartek: wspomnienie św. Kolety z Corbie, dziewicy. W tym dniu przypada pierwszy czwartek miesiąca: od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. O godz. 17.00 Msza święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja, o 18.30 w intencji Akcji Katolickiej.
  3. W minionym tygodniu zakończyliśmy w naszej Parafii czas wizyty duszpasterskiej, zwanej kolędą. Był to czas owocnych spotkań, wspólnej modlitwy, szczerych rozmów, wymiany spostrzeżeń oraz Państwa wielkiej życzliwości i ofiarności. Pragniemy raz jeszcze z całego serca podziękować za ciepłe przyjęcie do Państwa rodzin i domów.
  4. Dyrektor i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 119 w Krakowie przy ul. Czerwieńskiego 1 zapraszają dzieci 6- i 7-letnie wraz z rodzicami na Dzień Otwarty dnia 9 lutego 2019 r., w sobotę, od godziny 10:00 do 13:30. Czekać tam będzie mnóstwo atrakcji.
  5. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u brata Daniela.
  6. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Krystyna Łopuszańska, śp. Kazimierz Suder, śp. Jan Sołek oraz śp. Stanisława Kuźlik-Kowalczyk. Wieczne odpoczywanie...
  7. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom i sympatykom naszej franciszkańskiej Świątyni, pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask na rozpoczynający się tydzień. Niech Dobry Bóg stale Wam błogosławi, a Niepokalana Matka nieustannie wyprasza potrzebne łaski.

Maksymalna ilość osób w świątyni

Informujemy, że według najnowszych rozporządzeń Władz Państwowych od dnia 30.05.2020, w kościołach zniesione zostały limity dotyczące liczby wiernych przebywających w Świątyni.

Przypominamy jednak o obowiązku noszenia maseczek ochronnych i zachowaniu podstawowych środków ostrożności i bezpieczeństwa.

Liczymy na Waszą odpowiedzialność.

Kończy się ogólna dyspensa od udziału w niedzielnej Mszy Św. - Szczegóły.

Dyspensa obowiązuje:
- osoby w wieku 65 lat i więcej,
- osoby z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
- osoby, które czują obawę przed zarażeniem.