Jan Paweł II - Pomnik w Żywcu

 1. Obchodzimy dziś XVIII Dzień Papieski. Z tego względu po wszystkich Mszach Świętych przedstawiciele naszej Parafii będą kwestować na potrzeby papieskiej Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące Bóg zapłać. O godz. 19.00 nabożeństwo różańcowe.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek: wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła.
  • We wtorek: wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
  • W środę: wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
  • W czwartek: święto św. Łukasza Ewangelisty. W tym dniu swojego patrona czci o. Łukasz Buksa. Ojcu Solenizantowi pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia: obfitości łask Bożych na każdy dzień, opieki Matki Niepokalanej oraz pomyślności w życiu kapłańskim i zakonnym. W tym dniu o godz. 18.30 odbędzie się Msza święta z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie.
  • W piątek: wspomnienie św. Piotra z Alkantary, kapłana.
  • W sobotę: wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana.
 3. Metropolita Krakowski, abp Marek Jędraszewski, zaprasza 16 i 17 października na uroczystości dziękczynne 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Program uroczystości centralnych będzie następujący: o godz. 15.00 w budynku Centrum św. Jana Pawła II odbędzie się wernisaż wystawowy i prezentacja znaczka Poczty Polskiej na tę uroczystość; o 16.30 Msza Święta w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego z udziałem Episkopatu Polski i władz państwowych. O 19.00 zapraszamy pod Okno Papieskie na Franciszkańską 3, gdzie zostanie odsłonięta mozaika z wizerunkiem Jana Pawła II. Na zakończenie, o godz. 20.30 na Rynku Głównym, odbędzie się koncert artystów polskich pt. „Ojcze Święty, dziękujemy!”. Zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystościach.
 4. Gimnazjum nr 14 im. Jana Kasprowicza w Krakowie zaprasza w dniach 15 – 19 października na Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Krakowie, który odbędzie się pod hasłem „Motywacja w dysleksji: nasze mocne strony”. Zapraszamy do zapoznania się z programem, który wywieszony jest w gablocie na placu kościelnym.
 5. Informujemy, że od tej niedzieli w zakrystii i kancelarii parafialnej będą przyjmowane wypominki miesięczne i roczne. Kartki wypominkowe można zabrać ze stolików przy wyjściu z kościoła. Bardzo prosimy o zaznaczenie na kartkach rodzaju wypominek (roczne lub miesięczne) oraz o wypisywanie ich drukowanymi literami.
 6. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u brata Daniela.
 7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Stanisław Machnik oraz śp. Halina Dąbrowska. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...
 8. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom i sympatykom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask na nadchodzący tydzień. Niech dzisiejsze spotkanie z Żywym Bogiem napełni Wasze serca siłą i pokojem, byście mogli być w świecie prawdziwymi świadkami Chrystusa i głosicielami Dobrej Nowiny.

RODO

Msze Św.

Msze Św. w niedzielę i święta obowiązkowe
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 (nie ma w lipcu i sierpniu), 18:00, 20:00

Msze Św. w święta zniesione
6:30, 7:30*, 8:30, 10:00, 17:00, 18:30

Msze Św. w dni powszednie
6:30, 7:00, 7:30 (z wyjątkiem adwentu oraz nie ma w lipcu i sierpniu),

8:00, 18:30

Więcej

Kancelaria Parafialna

Kancelaria parafialna będzie czynna w lipcu i sierpniu jedynie popołudniami: w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17.00-18.00.

Odwiedzający

Odwiedza nas 113 gości oraz 0 użytkowników.