Jan Paweł II - Pomnik w Żywcu

1. Obchodzimy dziś XVIII Dzień Papieski. Z tego względu po wszystkich Mszach Świętych przedstawiciele naszej Parafii będą kwestować na potrzeby papieskiej Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące Bóg zapłać. O godz. 19.00 nabożeństwo różańcowe.
    • W poniedziałek: wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła.
    • We wtorek: wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
    • W środę: wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
    • W czwartek: święto św. Łukasza Ewangelisty. W tym dniu swojego patrona czci o. Łukasz Buksa. Ojcu Solenizantowi pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia: obfitości łask Bożych na każdy dzień, opieki Matki Niepokalanej oraz pomyślności w życiu kapłańskim i zakonnym. W tym dniu o godz. 18.30 odbędzie się Msza święta z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie.
    • W piątek: wspomnienie św. Piotra z Alkantary, kapłana.
    • W sobotę: wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana.
  3. Metropolita Krakowski, abp Marek Jędraszewski, zaprasza 16 i 17 października na uroczystości dziękczynne 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Program uroczystości centralnych będzie następujący: o godz. 15.00 w budynku Centrum św. Jana Pawła II odbędzie się wernisaż wystawowy i prezentacja znaczka Poczty Polskiej na tę uroczystość; o 16.30 Msza Święta w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego z udziałem Episkopatu Polski i władz państwowych. O 19.00 zapraszamy pod Okno Papieskie na Franciszkańską 3, gdzie zostanie odsłonięta mozaika z wizerunkiem Jana Pawła II. Na zakończenie, o godz. 20.30 na Rynku Głównym, odbędzie się koncert artystów polskich pt. „Ojcze Święty, dziękujemy!”. Zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystościach.
  4. Gimnazjum nr 14 im. Jana Kasprowicza w Krakowie zaprasza w dniach 15 – 19 października na Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Krakowie, który odbędzie się pod hasłem „Motywacja w dysleksji: nasze mocne strony”. Zapraszamy do zapoznania się z programem, który wywieszony jest w gablocie na placu kościelnym.
  5. Informujemy, że od tej niedzieli w zakrystii i kancelarii parafialnej będą przyjmowane wypominki miesięczne i roczne. Kartki wypominkowe można zabrać ze stolików przy wyjściu z kościoła. Bardzo prosimy o zaznaczenie na kartkach rodzaju wypominek (roczne lub miesięczne) oraz o wypisywanie ich drukowanymi literami.
  6. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u brata Daniela.
  7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Stanisław Machnik oraz śp. Halina Dąbrowska. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...
  8. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom i sympatykom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask na nadchodzący tydzień. Niech dzisiejsze spotkanie z Żywym Bogiem napełni Wasze serca siłą i pokojem, byście mogli być w świecie prawdziwymi świadkami Chrystusa i głosicielami Dobrej Nowiny.

Kancelaria parafialna będzie czynna w lipcu i sierpniu jedynie popołudniami: w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17.00-18.00.