Matka Boska - Kalwaria Zebrzydowska

 1. Dzisiaj o godz. 19.00 nabożeństwo różańcowe. O godz. 20.00 Msza Święta w intencji Parafialnego Duszpasterstwa Młodzieży; po Mszy krótka adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • We wtorek: Święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
  • W środę: wspomnienie świętych męczenników – Daniela i Towarzyszy. W tym dniu swoje imieniny będzie obchodził br. Daniel Kozak. Bratu Solenizantowi pragniemy życzyć łask Bożych w pełnej obfitości, darów Ducha Świętego na każdy dzień życia zakonnego oraz nieustannej opieki Matki Niepokalanej oraz Świętych Patronów.
  • W sobotę: wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
 3. W tym tygodniu spotkania dla kandydatów do bierzmowania:
  • w poniedziałek o godz. 17.00 dla klas VIII,
  • we wtorek o godz. 17.00 dla klas VII,
  • w środę o godz. 17.00 dla klas VI
  • oraz w czwartek o godz. 17.00 dla klas III gimnazjalnych.
 4. W przyszłą niedzielę, 14 października, będziemy obchodzić XVIII Dzień Papieski. W związku z tym w całej Polsce zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz papieskiej Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Z tego względu w tym miesiącu nie będzie zbiórki na potrzeby remontowe naszej Świątyni.
 5. W związku z obchodami 40. rocznicy wyboru kard. Wojtyły na Stolicę Piotrową, kustosz Sanktuarium im. Jana Pawła II w Krakowie, zaprasza naszą Wspólnotę Parafialną i Dekanalną, na dzień 18 października do tegoż Sanktuarium na wspólne przeżywanie tych uroczystości. O godz. 8.00 odbędzie się Msza Święta pod przewodnictwem ks. Józefa Caputy, a po niej będzie można zwiedzić Muzeum Jana Pawła II.
 6. Z okazji papieskich uroczystości oraz 100-lecia Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, Dyrekcja Szpitala zaprasza również w dniu 12 października o godz. 19.00 na wykłady i konsultacje medyczne do Sali Teatralnej przy parafii św. Jadwigi Królowej (ul. Łokietka 60).
 7. Krajowe Duszpasterstwo Apostolatu Modlitwy za kapłanów „Margaretka” zaprasza na III Ogólnopolską Pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie dnia 13 października. Rozpoczęcie w Sanktuarium o godz. 9.00, o godz. 12.00 Msza święta w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia pod przewodnictwem ks. abp Marka Jędraszewskiego.
 8. Dyrektor Publicznego Przedszkola „Chatka Puchatka” przy ul. Różyckiego 5, informuje, że przedszkole posiada jeszcze wolne miejsca dla dzieci zdrowych i miejsca dla dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego.
 9. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 10. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Zofia Kasprzyk, śp. Mikołaj Zadęcki, śp. Jerzy Gaj, śp. Urszula Miksa oraz śp. Marian Kozacz. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...
 11. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom i sympatykom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask na nadchodzący tydzień. Niech Matka Niepokalana otoczy Was płaszczem swojej matczynej miłości, a Dobry Bóg nieustannie błogosławi Wam i Waszym rodzinom.

RODO

Msze Św.

Msze Św. w niedzielę i święta obowiązkowe
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 (nie ma w lipcu i sierpniu), 18:00, 20:00

Msze Św. w święta zniesione
6:30, 7:30*, 8:30, 10:00, 17:00, 18:30

Msze Św. w dni powszednie
6:30, 7:00, 7:30 (z wyjątkiem adwentu oraz nie ma w lipcu i sierpniu),

8:00, 18:30

Więcej

Kancelaria Parafialna

Kancelaria parafialna będzie czynna w lipcu i sierpniu jedynie popołudniami: w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17.00-18.00.

Odwiedzający

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.