Krzyż - Muzeum Radzionków

1. Dziś o godz. 19.00 nabożeństwo czerwcowe.
    • W czwartek: wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. O godz. 18.30 Msza święta z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie.
  3. W poniedziałek, 18 czerwca, o godz. 19.00 (po Mszy świętej wieczornej), odbędzie się w naszym kościele wykład Pani dr Anny Prokop-Staszeckiej, dyrektorki Szpitala im. Jana Pawła II, pt. „Zanieczyszczenie powietrza, a choroby płuc”. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do wysłuchania wykładu.
  4. W piątek, 22 czerwca, o godz. 8.00 odbędzie się Msza święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.
  5. Dzisiaj po Mszach świętych przedstawiciele naszej Parafii będą kwestować na potrzeby remontowe naszej Świątyni i domu klasztornego. Za wszystkie ofiary składamy z serca płynące „Bóg zapłać”.
  6. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy w dniu 8 lipca 2018 r. (niedziela). Hasłem 27. pielgrzymki na Jasną Górę jest: „Polska Miłością Wskrzeszona”. Zapisy w kruchcie kościoła przed nabożeństwem czerwcowym. Koszt: 35 zł.
  7. Pragniemy przypomnieć, iż w miesiącach lipcu i sierpniu, nie będzie Mszy świętych: w dni powszednie o godz. 7.30, a w niedzielę o godz. 13.15. Przypominamy również, że kancelaria parafialna w tym czasie czynna będzie tylko w godzinach popołudniowych (poniedziałek, środa i piątek od 17.00 do 18.00).
  8. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u br. Daniela.
  9. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do wieczności: śp. Helena Badylak, śp. Stanisława Ciałowicz oraz śp. Władysław Galek. Wieczne odpoczywanie...
  10. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Niepokalanej na nadchodzący tydzień.

Maksymalna ilość osób w świątyni

Informujemy, że według najnowszych rozporządzeń Władz Państwowych od dnia 30.05.2020, w kościołach zniesione zostały limity dotyczące liczby wiernych przebywających w Świątyni.

Przypominamy jednak o obowiązku noszenia maseczek ochronnych i zachowaniu podstawowych środków ostrożności i bezpieczeństwa.

Liczymy na Waszą odpowiedzialność.

Kończy się ogólna dyspensa od udziału w niedzielnej Mszy Św. - Szczegóły.

Dyspensa obowiązuje:
- osoby w wieku 65 lat i więcej,
- osoby z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
- osoby, które czują obawę przed zarażeniem.