Krzyż - San Damiano - Włochy

1. W dniu dzisiejszym w naszej Parafii rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne. Witamy we Wspólnocie o. Grzegorza Chomiuka, magistra nowicjatu, który te rekolekcje poprowadzi. Dzisiaj nauki ogólne na każdej Mszy Świętej, o godz. 16.30 droga krzyżowa, o godz. 17.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. O godz. 19.00 nauka stanowa dla małżeństw.
  2. Jutro (poniedziałek) uroczystość św. Józefa. Rekolekcyjne nauki ogólne o godz. 8.00 i 18.30. O 13.15 nauka dla młodzieży gimnazjalnej, a o 20.00 dla młodzieży uczącej się i pracującej z naszej parafii.
  3. We wtorek, 20 marca, nauka ogólna o godz. 8.00. W tym dniu nie będzie nauki ogólnej o 18.30. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 biskup Damian Muskus udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. O godz. 13.15 nauka dla uczniów gimnazjum, o 20.00 dla młodzieży uczącej się i pracującej.
  4. W środę, 21 marca, zakończenie rekolekcji z uroczystym błogosławieństwem. Nauki ogólne o godz. 8.00 i 18.30. O godz. 10.00 Msza Święta dla chorych Parafian z nauką dla nich. O 13.15 Msza Święta dla uczniów gimnazjum, o 20.00 dla młodzieży uczącej się i pracującej. Składka z tego dnia, zebrana przed Ojca Rekolekcjonistę, będzie przeznaczona na potrzeby naszego nowicjatu w Zakliczynie.
  5. Dzisiaj, w trzecią niedzielę miesiąca, po Mszach Świętych przedstawiciele naszej Parafii będą kwestowali na potrzeby związane z ogrzewaniem kościoła, klasztoru i salek katechetycznych. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  6. W przyszłą niedzielę, 25 marca, Niedziela Palmowa. O godz. 13.15 Msza Święta w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. O godz. 18.30 wyruszy Parafialna Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału we wspólnym przeżywaniu Męki Pańskiej.
  7. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszki przy figurze św. Antoniego z Padwy.
  8. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u br. Daniela.
  9. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do wieczności: śp. Józefa Śliwa oraz śp. Ryszard Poręba. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...
  10. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask na rozpoczynający się tydzień. Niech przeżywany obecnie Wielki Post umocni w Was wiarę, nadzieję i miłość, a Niepokalana Matka niech stale oręduję za Wami u swego Jedynego Syna.