Krzyż - Rzym - Włochy - Kościół św. Ignacego Loyoli

 1. Dzisiaj o godz. 16.30 droga krzyżowa, o godz. 17.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
 2. 12 marca, w poniedziałek, będzie miał miejsce dzień modlitw w intencji powołań do Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. O godz. 18.00 odbędzie się droga krzyżowa z patronką III Zakonu, bł. Anielą Salawą.
 3. W tym tygodniu spotkanie do bierzmowania:
  • w poniedziałek o godz. 17.30 – klasy VII,
  • we wtorek o godz. 17.00 – klasy II gimnazjum.
 4. W czwartek, 15 marca, o godz. 18.30 odbędzie się Msza Święta z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie.
 5. W sobotę, 17 marca, o godz. 10.00 odbędzie się próba dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Bierzmowanie będzie 20 marca o godz. 18.00. Osoby, które mają w tym dniu przyjęte intencje, proszone są o zgłoszenie się do zakrystii.
 6. W przyszłą niedzielę przedstawiciele naszej Parafii będą kwestowali po Mszach Świętych na potrzeby związane z ogrzewaniem kościoła, klasztoru i salek katechetycznych.
 7. W niedzielę, 18 marca, rozpoczynamy coroczne wielkopostne rekolekcje parafialne, które poprowadzi o. Grzegorz Chomiuk, magister nowicjatu z Zakliczyna. Plan rekolekcji jest dostępny na plakatach, w gablotach oraz na stronie internetowej.
 8. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszki przy figurze św. Antoniego.
 9. Dyrektor i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 119 w Krakowie, przy ul. Czerwieńskiego 1 zapraszają dzieci 6 i 7 letnie wraz z rodzicami na Dzień Otwarty 17 marca 2018 r. w sobotę od godziny 10:00 do 13:00. Czeka na Was mnóstwo atrakcji.
 10. Parafialny oddział Akcji Katolickiej zaprasza wszystkich chętnych parafian do udziału w kolejnej pielgrzymce parafialnej. Głównym celem pielgrzymki jest sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, gdzie trwa Nadzwyczajny Rok św. Józefa, z przywilejem odpustu zupełnego, nadanym przez papieża Franciszka. Trzydniowy program pielgrzymki obejmuje także inne sanktuaria. Więcej szczegółów można znaleźć w gablocie POAK oraz na internetowej stronie parafii. Zapisy będą prowadzone na ogłaszanych dyżurach w kwietniu (22.04), maju i czerwcu.
 11. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u br. Daniela.
 12. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do wieczności: śp. Kinga Pajtasz, śp. Stefania Węgrzyn oraz śp. Bogusław Kalicki. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...
 13. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask na rozpoczynający się tydzień. Niech Miłosierny Bóg napełni Wasze serca radością, a Niepokalana Matka stale wstawia się za Wami u swego Syna.

RODO

Kancelaria Parafialna

Kancelaria Parafialna jest już czynna wedle stałego porządku:
w poniedziałek, środę i piątek
w godz. 9.00-10.00 i 17.00-18.00

Maksymalna ilość osób w świątyni

Informujemy, że według najnowszych rozporządzeń Władz Państwowych od dnia 30.05.2020, w kościołach zniesione zostały limity dotyczące liczby wiernych przebywających w Świątyni.

Przypominamy jednak o obowiązku noszenia maseczek ochronnych i zachowaniu podstawowych środków ostrożności i bezpieczeństwa.

Liczymy na Waszą odpowiedzialność.

Kończy się ogólna dyspensa od udziału w niedzielnej Mszy Św. - Szczegóły.

Dyspensa obowiązuje:
- osoby w wieku 65 lat i więcej,
- osoby z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
- osoby, które czują obawę przed zarażeniem.

Jubileusz Parafii

Msze Św.

Msze Św. w niedzielę i święta obowiązkowe
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 (nie ma w lipcu i sierpniu), 18:00, 20:00

Msze Św. w święta zniesione
6:30, 7:30*, 8:30, 10:00, 17:00, 18:30

Msze Św. w dni powszednie
6:30, 7:00, 7:30 (z wyjątkiem adwentu oraz nie ma w lipcu i sierpniu),

8:00, 18:30

Więcej

Odwiedzający

Odwiedza nas 203 gości oraz 0 użytkowników.