1. Krzyż - SierakowiceDzisiaj o godz. 19:00 nieszpory parafialne.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W środę: wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. W tym tygodniu przypada nabożeństwo fatimskie, które odbędzie się o godz. 17:00.
  • W czwartek: święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  • W piątek: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  • W sobotę: wspomnienie św. męczenników - Korneliusza papieża i Cypriana biskupa.
 3. W tym tygodniu przygotowania do sakramentu bierzmowania:
  • w poniedziałki o godz. 17:00 dla VII,
  • we wtorek o godz. 17:00 dla klas II gimnazjum,
  • we środę o godz. 17:00 dla kal III gimnazjum.
 4. W ramach akcji modlitewnej "Różaniec do granic", w sobotę 7 października 2017, we wspomnienie Matki Boskiej Różańcowej, cała Polska wzdłuż liczącej 3,5 tysiąca kilometrów granicy, ma zostać opleciona modlitwą różańcową. Nasza Parafia włącza się w tę inicjatywę, organizując wyjazd do granicy. Szczegółowe informacje i zapisy u o. Rafała.
 5. W przyszła niedzielę, trzecia miesiąca, przedstawiciele naszej parafii będą kwestowali na potrzeby związane z remontem placu kościelnego.
 6. Od jutra (11.09) rozpoczynamy zapowiadany remont placu kościelnego. Przepraszamy za wszystkie wiążące się z tym utrudnienia; prosimy o wyrozumiałość i ostrożność, i jeśli istnieje możliwość - o nie parkowanie samochodów na chodniku przed kościołem.
 7. W przyszła niedzielę, tj. 17 września, po Mszy Świętej o godz. 10:30 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 8. Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie jest najważniejszym miejscem kultu świętego papieża w Polsce. Tutaj, przy Jego relikwiach modlą się rzesze pielgrzymów z całej Ojczyzny, jak i spoza jego granic. W zeszłym roku w papieskim Sanktuarium Mszę Św. sprawował także papież Franciszek. Każdego 22. dnia miesiąca na "Białych Morzach" jest odprawiane "Archidiecezjalne nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II" na które zaprasza nas nowy Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski. W Jego imieniu Kustosz papieskiego Sanktuarium prosi nas, Parafię Niepokalanego Poczęcia, o przybycie do Sanktuarium w dniu 22 września. O godz. 17:00 rozpocznie się uroczysta Msza Św., a po nie odbędzie się procesja Światła. Na zakończenie uroczystości oddamy cześć relikwiom św. Jana Pawła II.
 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Wieczności: śp. Urszula Dyga, śp. Rafał Fajto, śp. Janina Guzik. Wieczne Odpoczywanie...
 10. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom naszej franciszkańskiej Świątyni, pragniemy życzyć radosnego przeżywania dnia Pańskiego. Niech Zmartwychwstały Chrystus - Światło Świata - opromienia Was radością i pokojem, a Niepokalana Matka otoczy płaszczem swej matczynej opieki.

RODO

Msze Św.

Msze Św. w niedzielę i święta obowiązkowe
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 (nie ma w lipcu i sierpniu), 18:00, 20:00

Msze Św. w święta zniesione
6:30, 7:30*, 8:30, 10:00, 17:00, 18:30

Msze Św. w dni powszednie
6:30, 7:00, 7:30 (z wyjątkiem adwentu oraz nie ma w lipcu i sierpniu),

8:00, 18:30

Więcej

Kancelaria Parafialna

Kancelaria parafialna będzie czynna w lipcu i sierpniu jedynie popołudniami: w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17.00-18.00.

Odwiedzający

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.