Figura NMP

1. Dzisiaj o godz. 13.15 - Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. O godz. 19.00 - nieszpory niedzielne.
    • we wtorek – kolejny dzień nowenny do św. Antoniego z Padwy. O godz. 18.30 - Msza św. z okolicznościową homilią, po Mszy św. procesja Eucharystyczna.
    • w środę - święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
    • w piątek - o godz. 16.30 - spowiedź dzieci i młodzieży, a o godz. 17.00 - Msza św. dla nich. O godz. 18.30 – Msza św. w intencji Misji św. i Misjonarzy. O godz.18.00 - Rozpoczęcie nabożeństw majowych ku czci NMP, które będą odprawiane w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele i święta o godz. 19.00.
    • w sobotę - o godz. 18.00 - nabożeństwo majowe, 18.30 - Msza św. w intencji Róż Żywego Różańca.
  3. Informacja Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.
    Na prośbę J. E. Stanisław Gądeckiego, Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, wyrażoną w liście z dnia 23 maja 2014 r, mocą uprawnień udzielonych tej Kongregacji przez papieża Franciszka zezwalamy, aby uroczystość Najświętszej Maryi Panna Królowej Polski, obchodzona dnia 3 maja, 2015 roku przypadająca w V niedzielę wielkanocną, była celebrowana w dniu poprzednim, to znaczy 2 maja, w godzinach porannych.
  4. Asystent Akcji Katolickiej o. Proboszcz, oraz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zapraszają dzisiaj, po każdej Mszy św. do salki katechetycznej w godzinach 6.30-14.30 i 18.30-21.00 na WYSTAWĘ MEDALI z kolekcji Pana Zbigniewa Pogody związanych z osobą Św. Jana Pawła II (zdjęcia z wystawy).
  5. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza do udziału w 5-dniowej pielgrzymce do sanktuariów Kielecczyzny, Lubelszczyzny i Roztocza w dniach 8-12 lipca. Program jest zamieszczony w gablocie AK i na stronie internetowej parafii. Zapisy są prowadzone w zakrystii w dzisiejszą niedzielę 26 kwietnia oraz za tydzień, tj. 3 maja, po Mszach św. o godzinie 9, 10:30 i 12 (szczegółowe ogłoszenie).
  6. Dnia 27 kwietnia o godz. 20.00 - odbędzie się kolejne spotkanie w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Informujemy również, o zmianie terminu spotkań, które dotychczas miało miejsce w środę. Od przyszłego tygodnia spotkania będą się odbywać w poniedziałki. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w to dzieło.
  7. Wszystkim naszym Parafianom, Dobrodziejom naszej franciszkańskiej świątyni i klasztoru życzymy radosnego przeżywania niedzieli w gronie rodzinnym i daru Bożego Błogosławieństwa. Niech Niepokalana wyprasza nam, naszym rodzinom liczne łaski u Swego Syna.