1. Dzisiaj gościmy w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej O. Jonasza Madeja – Misjonarza z Kamerunu, głosi okolicznościową homilię i będzie po Mszach św. zbierał dobrowolne ofiary na Misje św. O godz. 19.00 - Nieszpory niedzielne.

 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W Poniedziałek - wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana.
  • W Środę - święto Przemienienia Pańskiego.
  • W Czwartek – o godz. 16.30 - koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 17.00 - Msza św. w intencji Koła przyjaciół Radia Maryja.
  • W Piątek – święto św. Dominika, kapłana, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego.
  • W Sobotę - święto świętej Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein, współpatronki Europy.

 3. Sierpień to tradycyjnie miesiąc trzeźwości w naszym kraju. Do powstrzymania się od spożywania alkoholu w tym miesiącu jesteśmy zachęcani wszyscy, a nie tylko ci, którzy mają z tym problem. Nasz gest możemy również ofiarować w intencji kogoś z naszej rodziny czy znajomych, którzy mają problemy z nadużywaniem alkoholu i sami już nie potrafią z tego wyjść. Być może nasza ofiara połączona z modlitwą wyprosi im łaskę odwrócenia się od tego nałogu.

 4. Wszystkim naszym Parafianom, Dobrodziejom na­szej franciszkańskiej świątyni i klasztoru życzymy radosnego prze­żywania niedzieli w gronie rodzinnym i daru Bożego Błogosławieństwa, oraz opieki Matki Niepokalanej na rozpoczynający się nowy tydzień

 5. Wszystkim zaś wyjeżdżającym na urlopy, życzymy udanego wypoczynku. Nie zapominajmy, że każda niedzielna Msza św. jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Zwróćmy uwagę na nasz ubiór w kościele - niech to będzie strój godny tego miejsca.