1. Dzisiaj o godz. 19.00 - Nieszpory niedzielne.

• W Poniedziałek – wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, kapłana i doktora Kościoła.
    • We Wtorek - wspomnienie św. Marii Magdaleny.
    • W Środę - wspomnienie św. Brigidy Szwedzkiej, zakonnicy, współpatronki Europy.
    • W czwartek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy.
    • W piątek – Święto św. Jakuba, Apostoła. Również w tym dniu przypada wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Poświęcenie pojazdów mechanicznych po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00.
    • W sobotę - wspomnienie Świętych Rodziców NMP; Joachima i Anny.

3. Dzisiaj w trzecią niedzielę miesiąca lipca, Przedstawiciele naszej parafii będą kwestować po Mszach św. na potrzeby naszej świątyni i domu klasztornego.

4. Wszystkim naszym Parafianom, Dobrodziejom na­szej franciszkańskiej świątyni i klasztoru; życzymy radosnego prze­żywania niedzieli w gronie rodzinnym i daru Bożego Błogosławieństwa, oraz opieki Matki Niepokalanej na rozpoczynający się nowy tydzień. Wszystkim zaś wyjeżdżającym na urlopy, życzymy udanego wypoczynku. Nie zapominajmy, że każda niedzielna Msza św. jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Zwróćmy uwagę na nasz ubiór w kościele - niech to będzie strój godny tego miejsca.

Maksymalna ilość osób w świątyni

Informujemy, że według najnowszych rozporządzeń Władz Państwowych od dnia 30.05.2020, w kościołach zniesione zostały limity dotyczące liczby wiernych przebywających w Świątyni.

Przypominamy jednak o obowiązku noszenia maseczek ochronnych i zachowaniu podstawowych środków ostrożności i bezpieczeństwa.

Liczymy na Waszą odpowiedzialność.

Kończy się ogólna dyspensa od udziału w niedzielnej Mszy Św. - Szczegóły.

Dyspensa obowiązuje:
- osoby w wieku 65 lat i więcej,
- osoby z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
- osoby, które czują obawę przed zarażeniem.