1. Dzisiaj o godz. 10.30 - Uroczystość rocznicy pierwszej Komunii św. klas trzecich. O godz. 19.00 - nabożeństwo majowe.

 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W Poniedziałek - wspomnienie św. Leopolda Mandicia, kapłana.
  • We wtorek – o godz. 17.00 - nabożeństwo Fatimskie, oraz kolejny dzień nowenny do św. Antoniego z Padwy. O godz. 18.30 - Msza Św. z okolicznościową homilią, po Mszy św. procesja Eucharystyczna.
  • W środę – święto św. Macieja, Apostoła. W czwartek – wspomnienie św. Małgorzaty z Kotyony.
  • W Piątek - święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.
  • W Sobotę - wspomnienie św. Paschalisa Baylon, zakonnika. Również w tym dniu, o godz. 10.00, w naszym kościele pw. Stygmatów św. Franciszka z Asyżu w Krakowie – Bronowicach Wielkich, krakowski biskup pomocniczy Ks. bp. Damian Muskus OFM, udzieli święceń kapłańskich klerykom naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Polecamy naszej modlitewnej pamięci; O. diak. Pio Gąszczyka, który w tym dniu przyjmie święcenia kapłańskie.
  • W niedzielę - o godz. 13.15 – O. Pio Gaszczyk odprawi w naszej świątyni swoją Mszę św. Prymicyjną. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy i dziękczynienia Panu Bogu; za dar Chrystusowego kapłaństwa.

 3. W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca maja, po Mszach św. Przedstawiciele naszej parafii będą kwestowali na potrzeby naszej świątyni.

 4. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej informuje, że w niedzielę 25 maja, po Mszy św. o godz. 12-tej, w salce oazowej będzie miało miejsce zebranie organizacyjne i informacyjne dotyczące pielgrzymki na Litwę. Na zebraniu będzie okazja dokonania kolejnej wpłaty za pielgrzymkę, a także uzyskania informacji o sposobie uzyskania karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego)

  Kolejna sposobność uzupełnienia wpłat za pielgrzymkę będzie w niedzielę 1 czerwca, na dyżurach w zakrystii, po Mszach świętych o 7:30, 9, 10:30 i 12:00.

 5. Wszystkim naszym Parafianom, Dobrodziejom na­szej franciszkańskiej świątyni i klasztoru; życzymy radosnego prze­żywania niedzieli w gronie rodzinnym i daru Bożego Błogosławieństwa. Życzymy by Jezus Chrystus napełnił Was mocą swojej łaski, niech swoją miłością błogosławił Wam i Waszym rodzinom.