1. W czasie adwentu zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież do uczestnictwa w Mszach św. zwanych roratami, sprawowanych wcześnie rano, ku czci Najświętszej Maryi Panny. W prezbiterium pali się dodatkowa świeca zwana „roratką"- symbolizuje Maryję niosącą światu Chrystusa. Msza św. roratnia będzie odprawiana w dni powszednie o godz. 6.20. Przez cały czas trwania Adwentu Mszy św. o godz. 7.00 nie będzie.

 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W czwartek - od godz. 9.00 - kapłani udadzą się do chorych z Komunią św.; o godz. 16.30 koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej Msza św. w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  • W Piątek - o godz. 16.30 – spowiedź św. dzieci i młodzieży, o godz. 17.00 - Msza św. dla nich; o godz. 18.30 - Msza św. w intencji Misji św. i misjonarzy.
  • W Sobotę – o godz. 18.30 – Msza św. w intencji Róż Żywego Różańca, po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
  • W Niedzielę - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - główny odpust parafialny. Suma odpustowa o godz. 12.00 - którą będą sprawować i wygłoszą Słowo Boże Ojcowie Karmelici. O godz. 19.00 - nabożeństwo ku czci NMP.

 3. Od dzisiaj po Mszach św. można zamawiać intencje Mszy św. na rok 2014.

 4. Przez cały okres adwentu w sprzedaży są wigilijne świece Caritas. Zachęcamy do wsparcia wigilijnego dzieła pomocy najuboższym dzieciom.

 5. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne, z których dochód będzie przeznaczony na potrzeby naszej świątyni.

 6. Również dzisiaj przed świątynią - kiermasz rękodzieła osób ze świetlicy wielopokoleniowej i osób niepełnosprawnych.

 7. Klub seniora „Azory" ma zaszczyt zaprosić Państwa dzisiaj po Mszach św. na niezwykłą wystawę prac seniorów naszej parafii (zdjęcia). Będzie można nacieszyć oczy przepięknymi haftowanymi i malowanymi kopiami obrazów między innymi Stanisława Wyspiańskiego, Tadeusza Makowskiego i Józefa Chełmońskiego, a także - w podzięce za wsparcie naszych seniorów - otrzymać drobiazgi do dekoracji wigilijnego stołu i choinki oraz kartki na zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

 8. Nowopowstające Centrum Kreatywnego Rozwoju, Edukacji i Zabawy na ulicy Wybickiego 42a w Krakowie zaprasza dzieci i młodzież na bezpłatne Mikołajki w dniu 6 grudnia 2013 roku od godziny 17:00 do 21:00. Zaczynamy z najmłodszymi, a potem zapraszamy młodzież. Organizatorzy zapewniają radosną zabawę integracyjną, darmowe prezenty i niezapomniane przeżycia. Szczegóły na plakatach.

 9. Wszystkim naszym Parafianom i Dobrodziejom, życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa, niech Duch święty prowadzi nas drogą prawdy i jednoczy nas w pomnażaniu pokoju i dobra.