1. Dzisiaj  o godz. 18.00 – Msza św. w intencji Róż Żywego Różańca, po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 19.00 - nabożeństwo czerwcowe.

 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  We wtorek - ostatni dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. O godz. 18.30 - Msza św. z okolicznościową homilią, po Mszy św. Procesja Eucharystyczna.

  W środę – wspomnienie bł. Męczenników zakonników naszej Prowincji Zakonnej M. Bożej Anielskiej: Nacyza Turchana, Krystyna Gondka, kapłanów: Brunona Zembola i Marcina Oprządka.

  W czwartek – Święto św. Antoniego z Padwy. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 7, 8, 9, 10; 18.30, o godz. 17.00 – nabożeństwo do św. Antoniego połączone z błogosławieniem małych dzieci. O godz. 17.30 – nabożeństwo fatimskie. Również w tym dniu swoje imieniny obchodzi: Br. Antoni Wojtal. Solenizantowi życzymy wielu łask Bożych w życiu zakonnym oraz opieki Matki Bożej Niepokalanej i św. Antoniego z Padwy.

 3. W dniu dzisiejszym kończą się zapisy na 3 – dniową pielgrzymkę do sanktuariów Pańskich i Maryjnych Polski południowo- wschodniej; w dniach 21 do 23 czerwca. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca. W przyszłą niedzielę będziemy już tylko przyjmować po Mszach św. 9, 10.30 i 12 - uzupełniające wpłaty.

 4. Koło Przyjaciół Radia Maryja, zaprasza na XXI pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasna Górę w dniach 13-14 lipca b.r. Pielgrzymka dwudniowa z noclegiem. W Roku Wiary pragniemy całkowicie zawierzyć się Maryi i prosić Ją, aby prowadziła nas drogami wiary do Jezusa. Koszt pielgrzymki 100 zł. Szczegółowy program w gablocie K. P. R. M., zapisy w zakrystii.

 5. W przyszłą niedzielę przedstawiciele naszej parafii będą kwestowali na spłacenie raty za wykonanie nagłośnienia, o czym pisaliśmy szczegółowiej w parafialnym piśmie „Nasza Wspólnota” w maju.

 6. W tym tygodniu Katechezy przygotowujące do sakr. Bierzmowania dla młodzieży gimnazjalnej; klas pierwszych: w poniedziałek o godz. 17.00 i w środę dla klas drugich o godz. 17.00.

 7. Z powodu niesprzyjającej pogody w minionym tygodniu, Organizatorzy Festynu Azorskiego informują, że odbędzie się on w najbliższy piątek 14.06. b.r. miejsce festynu teren Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 ul. Chełmońskiego 24.

 8. Wszystkim naszym Parafianom i Dobrodziejom oraz Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Życzymy radosnego przezywania niedzieli w gronie rodzinnym i daru Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień.