We wtorek: wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza.
W czwartek: wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.
W piątek: wspomnienie św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu przypada również pierwszy piątek miesiąca sierpnia: o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18.30 Msza święta w intencji misji św. i misjonarzy.
W sobotę: Uroczystość Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. Msze święte będą sprawowane jak w dni powszednie. W tym dniu za pobożne nawiedzenie kościoła franciszkańskiego lub parafialnego połączone z odmówieniem Modlitwy Pańskiej i Symbolu Wiary można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami. Jest to również pierwsza sobota miesiąca: o godz. 18.00 różaniec, o godz. 18.30 Msza święta w intencji Róż Żywego Różańca ze zmianą tajemnic różańcowych.
W czwartek, 31 lipca, w godz. 6.00 – 11.00 na placu kościelnym odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Udział w zbiórce to realne działania na rzecz ochrony środowiska oraz pomoc dla polskich Misjonarzy, którzy sprawują posługę w najbiedniejszych krajach świata (między innymi Boliwii, Ekwadorze, Kamerunie, Czadzie, Brazylii, Peru), a także dla naszych rodaków, którzy pozostali na wschodzie (w Ukrainie, Gruzji, Kazachstanie).
Serdecznie zapraszamy do udziału w 45. Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę z franciszkańską grupą 7 (Wspólnota II „Śródmiejska”), której przewodnikiem jest o. Dawid Birunt. Zapisy odbywają się internetowo lub stacjonarnie przy Kolegiacie św. Anny w Krakowie (ul. Św. Anny 11) w dniach 1-5 sierpnia. Pielgrzymka pod hasłem „Pielgrzymi nadziei” wyruszy spod Wawelu w środę, 6 sierpnia 2025 r.
Pragniemy serdecznie przywitać w naszej Wspólnocie Zakonnej i Parafialnej o. Wacława Bujaka, który decyzją Zarządu Prowincji został skierowany do posługi w naszej azorskiej Parafii. Wcześniej przebywał w naszym klasztorze w Koninie. Ojcu Wacławowi życzymy Bożego błogosławieństwa, darów Ducha Świętego i opieki Matki Niepokalanej na każdy kolejny dzień pracy w naszej Świątyni.
Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii po Mszach świętych u br. Daniela.
W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Irena Rusek oraz śp. Janusz Szczurek. Wieczne odpoczywanie…
Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć Bożego błogosławieństwa i obfitości łask Bożych na cały nadchodzący tydzień. Niech Matka Najświętsza otoczy Was płaszczem matczynej opieki i stale oręduje u Boga w Waszych intencjach.
Rok Jubileuszowy 2025
Chór "Pax et Bonum” dla dorosłych 🎶
Próby i przesłuchania odbywają się w czwartki o godz. 19.15 w salce katechetycznej. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wspólnego śpiewu!🎶
Msze Św. 🙏
Msze Św. w niedzielę i święta obowiązkowe 6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 (nie ma w lipcu i sierpniu), 18:00, 20:00
Msze Św. w święta zniesione 6:30, 7:30*, 8:30, 10:00, 17:00, 18:30
Msze Św. w dni powszednie 6:30, 7:00, 7:30 (z wyjątkiem adwentu oraz nie ma w lipcu i sierpniu),