Figura Najświętszej Mari Panny

 1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na wypominki i drogę krzyżową za zmarłych.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek: Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego;
  • we wtorek: Święto św. Andrzeja, Apostoła;
  • w czwartek: pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.00 Msza święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja, o godz. 18.30 w intencji Akcji Katolickiej;
  • w piątek: wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera, oraz pierwszy piątek miesiąca. O godz. 16.30 spowiedź dzieci i młodzieży, o 17.00 Msza święta dla nich. O godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętrzego Serca Pana Jezusa, o godz. 18.30 Msza święta w intencji misji świętych i misjonarzy.
  • w sobotę: pierwsza sobota miesiąca. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. W tym dniu rozpoczniemy uroczystości związane z peregrynacją figury Matki Bożej, dlatego nie będzie różańca o godz. 18.00. O godz. 18.30 Msza święta w intencji Róż Żywego Różańca oraz w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej.
 3. W sobotę, 4 grudnia, rozpoczniemy w naszej Świątyni uroczystą peregrynację figury Matki Bożej w związku z obchodami jubileuszu 400-lecia obecności Ojców Franciszkanów Reformatów na ziemiach polskich. Plan sobotnich uroczystości:
  18.00: powitanie figury na placu kościelnym przez Ojca Proboszcza, wniesienie jej do kościoła i powitanie przez przedstawicieli Parafii;
  18.30: Msza święta pod przewodnictwem Ojca Prowincjała Jacka Komana;
  20.00 – 21.00: czuwanie dzieci i młodzieży;
  21.00: Apel Jasnogórski i czuwanie maryjne animowane przez Zespół Ewangelizacyjny (o. Teodora Knapczyka oraz o. Łukasza Buksę);
  24.00: Pasterka Maryjna, po niej procesja z figurą po placu kościelnym;
  od godz. 1.00 rozpocznie się całonocne czuwanie poszczególnych grup parafialnych wraz z wiernymi z możliwością spowiedzi świętej.
 4. Od jutra, 29 listopada, rozpoczynamy Msze święte roratnie ku czci Matki Bożej. W naszej Świątyni będą ode sprawowane o godz. 6.20 przez cały okres Adwentu nie ma Mszy św. o godz. 7.00. W tym roku, ze względu na tematykę rorat (Ziemia Święta), Komisariat Ziemi Świętej przygotował dla nas specjalne lampiony z symboliką Ziemi Świętej, które można nabyć w zakrystii u br. Daniela za dobrowolną ofiarę.
 5. Parafialna grupa młodzieżowa „Tau” organizuje zbiórkę funduszy na prezenty mikołajowe dla dzieci z domu dziecka w Brzeznej. Ofiary można składać do opisanych puszek umieszczonych przy wyjściach z kościoła. Zbiórka potrwa do przyszłej niedzieli. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary.
 6. Od dziś, przez cały okres adwentu, w sprzedaży są wigilijne świece Caritas. Zachęcamy do wsparcia wigilijnego dzieła pomocy najuboższym dzieciom. Przy wyjściu z kościoła można też zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigilijne, z których dochód będzie przeznaczony na potrzeby naszej świątyni.
 7. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 8. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Maria Socha, śp. Irena Oliwa, śp. Janina Malec oraz śp. Anna Wózek. Wieczne odpoczywanie…
 9. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitości Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech nasza Matka i  Orędowniczka, Niepokalana Maryja, napełnia Was stale pokojem i miłością, a Wasze serca niech z  radością przygotowują się do przyjścia Zbawiciela.

RODO

Kancelaria Parafialna

Kancelaria Parafialna czynna
w poniedziałek, środę i piątek
w godz. 9.00-10.00 (z wyjątkiem lipca i sierpnia) i 17.00-18.00

Jubileusz Parafii - 2019

Msze Św.

Msze Św. w niedzielę i święta obowiązkowe
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 (nie ma w lipcu i sierpniu), 18:00, 20:00

Msze Św. w święta zniesione
6:30, 7:30*, 8:30, 10:00, 17:00, 18:30

Msze Św. w dni powszednie
6:30, 7:00, 7:30 (z wyjątkiem adwentu oraz nie ma w lipcu i sierpniu),

8:00, 18:30

Więcej

Odwiedzający

Odwiedza nas 644 gości oraz 0 użytkowników.