1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
    • we wtorek: wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, patronki Dzieł Misyjnych.
    • w czwartek: wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.
    • w piątek: wspomnienie świętych męczenników Mikołaja Picka, Willada i Towarzyszy.
    • w sobotę: wspomnienie św. Weroniki Giuliani, dziewicy.
  3. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD). Zbiórka będzie miała miejsce 15 lipca od rana do godz. 12.30 w wyznaczonym miejscu na placu kościelnym. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii, oraz naszym rodakom, którzy pozostali na wschodzie (Ukrainie, Białorusi, Kazachstanie). Zapraszamy do włączenia się w to szlachetne dzieło.
  4. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie sprawujemy Mszy świętych w dni powszednie o godz. 7.30, a w niedziele o godz. 13.15. Kancelaria parafialna w tych miesiącach jest czynna jedynie popołudniami: w poniedziałki, środy i piątki od 17.00 do 18.00.
  6. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Stanisław Szubert, Stanisław Stachowicz, Jan Świstak, Grażyna Nowosielska , Marek Łukasik. Wieczne odpoczywanie…
  7. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitości Bożych błogosławieństw na cały nadchodzący tydzień. Niech Duch Święty napełni Was swymi siedmiorakimi darami i rozpali w Waszych sercach żar Bożej miłości, byście mogli odważnie świadczyć o Chrystusie tam, gdzie pośle Was Bóg.

Kolęda 2020/2021

Drodzy Parafianie, ze względów epidemicznych w tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą.

Nie chcielibyśmy jednak pozostawić Was bez modlitwy i Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się Nowy Rok 2021.

Dlatego też wprowadzamy dodatkową Mszę świętą dla rodzin poszczególnych ulic i bloków w dni powszednie o godz. 19.30, a w niedzielę o godz. 16.00, gdzie wspólnie z poszczególnymi rodzinami modlić się będziemy w Waszych intencjach.

Przede wszystkim o zdrowie i Boże błogosławieństwo na nowy 2021 rok.

W związku z nowymi restrykcjami epidemicznymi podyktowanymi przez Sanepid, w  naszej Świątyni mogą przebywać jednocześnie 50 osoby, a 5 osób może zgromadzić się na placu kościelnym.