1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

Jezus w drodze do Emaus - Muzeum Śląskie - Katowice

1. we wtorek: o godz. 18.30 trzeci dzień nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy z kazaniem nowennowym.
    2. w czwartek: Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
    3. w sobotę: pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną są wciąż zawieszone ze względów na obowiązujące obostrzenia epidemiczne. O godz. 18.00 majówka, o 18.30 Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca; po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.
  3. 28 kwietnia (w środę) oraz 30 kwietnia (w piątek) odbędą się próby dla dzieci, które 2 maja przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.
    Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci klasy III „A” Szkoły Podstawowej nr 119 odbędzie się w niedzielę, 2 maja o godz. 14.30.
  4. Nabożeństwa majowe będą sprawowane w naszej Świątyni przez cały maj od poniedziałku do soboty o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 19.00. Majówki będą również transmitowane na naszej stronie parafialnej.
  6. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Adam Kleszcz, śp. Andrzej Ziobro, śp. Elżbieta Wojcieszek, śp. Dawid Wasilonek, śp. Janina Rewilak, śp Stefan Kot oraz śp. o. dr Salezy Bogdan Brzuszek. Wieczne odpoczywanie…
  7. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej pragniemy życzyć radosnego przeżywania niedzieli oraz obfitego Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech miłość Chrystusa opromienia swym Zbawczym światłem każdą chwilę Waszej codzienności, a  Niepokalana Matka stale oręduje w Waszych intencjach.

Kolęda 2020/2021

Drodzy Parafianie, ze względów epidemicznych w tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą.

Nie chcielibyśmy jednak pozostawić Was bez modlitwy i Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się Nowy Rok 2021.

Dlatego też wprowadzamy dodatkową Mszę świętą dla rodzin poszczególnych ulic i bloków w dni powszednie o godz. 19.30, a w niedzielę o godz. 16.00, gdzie wspólnie z poszczególnymi rodzinami modlić się będziemy w Waszych intencjach.

Przede wszystkim o zdrowie i Boże błogosławieństwo na nowy 2021 rok.

W związku z nowymi restrykcjami epidemicznymi podyktowanymi przez Sanepid, w  naszej Świątyni mogą przebywać jednocześnie 50 osoby, a 5 osób może zgromadzić się na placu kościelnym.