Jezus w Ogrodzie Oliwnym - Muzeum Śląskie w Katowicach

• Rozpoczynamy w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne, które prowadzi o. Łukasz Buksa. Dziś na każdej Mszy świętej nauka ogólna dla wszystkich. O  godz. 16.30 zapraszamy na drogę krzyżową, a o 17.00 na gorzkie żale.
  • W poniedziałek, wtorek i środę: o godz. 8.00 i 18.30 Msza św. z nauką ogólną, o godz. 15.00 Godzina Święta, adoracja i Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 zapraszamy na drogę krzyżową. Nauki stanowe dla kobiet odbędą się w poniedziałek o godz. 19.30, a dla mężczyzn – we wtorek o godz. 19.30.
  1. W czwartek, 25 marca, będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy świętej o godz. 18.30 chętni złożą przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego. Formularze duchowej adopcji można odebrać w zakrystii u brata Daniela.
  2. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszek przy figurze św. Antoniego oraz misyjnej. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy.
  3. Franciszkańskie Duszpasterstwo Powołań z Krakowa organizuje rekolekcje i dni skupienia dla młodzieży męskiej, na które serdecznie zaprasza uczniów szkół średnich, zwłaszcza maturzystów. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej www.braciamniejsi.pl.
  4. Dziś po Mszach świętych przedstawiciele naszej Parafii kwestują na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem kościoła, klasztoru i salek katechetycznych. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  5. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 119 informuje, że od 1 marca rozpoczęła się rekrutacja do klas I. Serdecznie zapraszamy do zapisów.
  7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Marian Giezgala, śp. Anna Pachacz, śp. Justyna Brodzik, śp. Zbigniew Zieliński, śp. Krystyna Mardyla oraz śp. Andrzej Nowak. Wieczne odpoczywanie…
  8. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitości Bożego błogosławieństwa na cały rozpoczynający się tydzień. Niech w czasie wielkopostnej refleksji Duch Święty umocni Was swymi siedmiorakimi darami, a Maryja Niepokalana stale otacza płaszczem matczynej opieki.

Kolęda 2020/2021

Drodzy Parafianie, ze względów epidemicznych w tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą.

Nie chcielibyśmy jednak pozostawić Was bez modlitwy i Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się Nowy Rok 2021.

Dlatego też wprowadzamy dodatkową Mszę świętą dla rodzin poszczególnych ulic i bloków w dni powszednie o godz. 19.30, a w niedzielę o godz. 16.00, gdzie wspólnie z poszczególnymi rodzinami modlić się będziemy w Waszych intencjach.

Przede wszystkim o zdrowie i Boże błogosławieństwo na nowy 2021 rok.

W związku z nowymi restrykcjami epidemicznymi podyktowanymi przez Sanepid, w  naszej Świątyni mogą przebywać jednocześnie 50 osoby, a 5 osób może zgromadzić się na placu kościelnym.