Krzyż - Rzym - Włochy - Kościół św. Ignacego Loyoli

1. Dziś na Mszy świętej o godz. 12.00 odbędzie się uroczyste przyjęcie nowych ministrantów do Liturgicznej Służby Ołtarza oraz posługi lektora.
      • O godz. 15.30 odbędzie się spotkanie dzieci pierwszokomunijnych.
    • O godz. 16.30 zapraszamy na drogę krzyżową, a o 17.00 na gorzkie żale.
  2. Jutro (15 marca) o godz. 16.00 odbędzie się próba dla kandydatów mających w czwartek przyjąć sakrament bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
  3. W czwartek (18 marca) podczas Mszy świętej o godz. 16.00 J.E. Ks. Bp Janusz Mastalski udzieli młodzieży naszej Parafii sakramentu bierzmowania.
  4. W piątek (19 marca) będziemy przeżywać Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, Patrona Kościoła Powszechnego. Msze święte w tym dniu będą sprawowane jak w dni powszednie.
  5. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy w naszej Parafii coroczne rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je o. Łukasz Buksa. Dokładny plan rekolekcji zostanie umieszczony w gablotach na placu kościelnym oraz udostępniony na stronie internetowej Parafii. Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w nich.
  6. Również w przyszłą niedzielę przedstawiciele naszej Parafii będą kwestować po Mszach świętych na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem kościoła, klasztoru i salek katechetycznych. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy.
  7. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 119 informuje, że od 1 marca rozpoczęła się rekrutacja do klas I. Serdecznie zapraszamy do zapisów.
  9. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Zofia Hajduga, śp. Kazimierz Smagała oraz śp. Władysława Chłapek. Wieczne odpoczywanie…
  10. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitości Bożego błogosławieństwa na cały rozpoczynający się tydzień. Niech w czasie wielkopostnej refleksji Duch Święty umocni Was swymi siedmiorakimi darami, a Maryja Niepokalana stale otacza płaszczem matczynej opieki.

Kolęda 2020/2021

Drodzy Parafianie, ze względów epidemicznych w tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą.

Nie chcielibyśmy jednak pozostawić Was bez modlitwy i Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się Nowy Rok 2021.

Dlatego też wprowadzamy dodatkową Mszę świętą dla rodzin poszczególnych ulic i bloków w dni powszednie o godz. 19.30, a w niedzielę o godz. 16.00, gdzie wspólnie z poszczególnymi rodzinami modlić się będziemy w Waszych intencjach.

Przede wszystkim o zdrowie i Boże błogosławieństwo na nowy 2021 rok.

W związku z nowymi restrykcjami epidemicznymi podyktowanymi przez Sanepid, w  naszej Świątyni mogą przebywać jednocześnie 50 osoby, a 5 osób może zgromadzić się na placu kościelnym.