Chrystus Frasobliwy - Zamek Pławniowice

1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory.
  2. W tym tygodniu:
    • W poniedziałek i wtorek: nabożeństwo czterdziestogodzinne. Najświętszego Sakrament będzie wystawiony do adoracji od godz. 8.30 aż do Mszy świętej wieczornej. Serdecznie zapraszamy do modlitwy.
    • W środę: Środa Popielcowa. Msze święte będą sprawowane o godz.: 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 18.30 i 20.00. Posypanie głów popiołem na każdej Mszy świętej. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły od ilości i jakości spożywanych produktów.
  3. Od przyszłej niedzieli, 21 lutego, nie będzie już sprawowana dodatkowa Msza święta o godz. 15.00.
  4. Wielki Post to czas zadumy, refleksji i nawrócenia serca. Droga Krzyżowa w  Wielkim Poście będzie odbywała się od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Poprowadzą ją:
    • w poniedziałki – Franciszkański Zakon Świeckich,
    • we wtorki – Akcja Katolicka,
    • w środy – Róże Żywego Różańca,
    • w czwartki – Koło Przyjaciół Radia Maryja,
    • w piątki – ministranci i dzieci,
    • w sobotę – różaniec.
      W niedziele drogę krzyżową o godz. 16.30 poprowadzą kapłani, a o godz. 17.00 będą odbywać się Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy do częstego udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach. W okresie Wielkiego Postu kapłani będą dyżurować w konfesjonałach w dni powszednie od godz. 18.00, a w piątek od godz. 15.00 podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.
  5. Od Wielkiego Postu powracamy do piątkowych adoracji Najświętszego Sakramentu. Wystawienie rozpoczynać się będzie o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia i potrwa aż do wieczornej Mszy świętej.
  6. W przyszłą niedzielę przedstawiciele naszej Parafii będą kwestować po Mszach świętych na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem kościoła, klasztoru i salek katechetycznych. Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące „Bóg zapłać”.
  7. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 odbędzie się Msza święta dla dzieci, które w maju mają przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Odbędzie się na niej poświęcenie różańców i książeczek pierwszokomunijnych.
  8. W poniedziałek, 15 lutego, swojego patrona będzie czcił Ojciec Proboszcz Klaudiusz Bartos. Ojcu Solenizantowi już dziś pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia imieninowe: darów Ducha Świętego na każdy dzień, obfitego Bożego błogosławieństwa, nieustannej opieki Matki Niepokalanej oraz pomyślności w życiu kapłańskim i zakonnym.
  10. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Waldemar Laska oraz śp. Franciszek Sirko. Wieczne odpoczywanie…
  11. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask na rozpoczynający się tydzień. Niech Bóg umocni Was i Wasze rodziny Swoim błogosławieństwem, a Matka Najświętsza stale wyprasza potrzebne łaski.

Jubileusz Parafii - 2019