Najświętsza Rodzina - Skałka - Kraków

1. Dziś o godz. 13.15 zostanie w naszej Świątyni odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji małżeństw, które w tym roku obchodziły 25-tą, 50-tą oraz 60-tą rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. O godz. 19.00 nieszpory kolędowe.
    • W poniedziałek: Święto Świętych Młodzianków – męczenników.
    • W czwartek: ostatni dzień roku. Ze względu na wprowadzone w tym dniu obostrzenia, jesteśmy zmuszeni na zmianę godziny nabożeństwa i Mszy św. dziękczynnej. Dlatego też nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne będzie o godz. 17.00, a Msza święta dziękczynna za cały miniony rok 2020 z okolicznościowym kazaniem o godz. 17.30
    • W piątek: Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.15, 15.00, 18.00 i 20.00. Również ze względu na obostrzenia nie ma Mszy o godz. 6.00 intencja z tej godziny zostanie odprawiona o 7.30. Do końca obostrzeń pozostawiamy Mszę św. o godz. 15.00.
    • W sobotę: pierwsza sobota miesiąca. O godz. 18.00 różaniec. O godz. 18.30 Msza święta w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Matki Bożej oraz Msza święta w intencji Róż Żywego Różańca. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.
  3. Drodzy Parafianie, ze względów epidemicznych w tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Nie chcielibyśmy jednak pozostawić Was bez modlitwy i Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się Nowy Rok 2021. Dlatego też wprowadzamy dodatkową Mszę świętą dla rodzin poszczególnych ulic i bloków w dni powszednie o godz. 19.30, a w niedzielę o godz. 16.00, gdzie wspólnie z poszczególnymi rodzinami modlić się będziemy w Waszych intencjach. Przede wszystkim o zdrowie i Boże błogosławieństwo na nowy 2021 rok.
    Msze święte dla rodzin naszej Parafii z udzieleniem specjalnego błogosławieństwa:
    • 2.01. (sobota) o godz. 19.30
      • Ul. Stachiewicza - domki
      • Ul. Stachiewicza 40 i 40a
      • Ul. Chełmońskiego 4
      • Ul. Niska – domki
    • 3.01. (niedziela) o godz. 16.00
      • Ul. Stanisławskiego – domki
      • Ul. Nałkowskiego – domki
      • Ul. Wodzinowskiego – domki
      • Ul. Modrzejewskiej – domki
      • Ul. Berwińskiego – domki
      • Ul. Chełmońskiego – domki.
  4. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u brata Daniela.
  5. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Bolesław Nowak, śp. Krzysztofa Kostrz, śp. Maria Cupał, śp. Zofia Słodowicz, śp. Anna Pycińska oraz śp. Waleria Piskorz. Wieczne odpoczywanie…
  6. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom i sympatykom naszej franciszkańskiej Świątyni, pragniemy życzyć obfitości Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień oraz nadchodzący Nowy Rok. Niech tajemnica narodzenia Zbawiciela napełnia Wasze serca i serca Waszych rodzin doskonałą radością i miłością, którymi zapragniecie dzielić się z innymi.

Kolęda 2020/2021

Przede wszystkim o zdrowie i Boże błogosławieństwo na nowy 2021 rok.

W związku z nowymi restrykcjami epidemicznymi podyktowanymi przez Sanepid, w  naszej Świątyni mogą przebywać jednocześnie 50 osoby, a 5 osób może zgromadzić się na placu kościelnym.