Anioł z Krzyżem

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. O godz. 18.00 Msza święta w  intencji Zmarłych, a o godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo żałobne, z którego transmisję na żywo będzie można śledzić również w Internecie.
  Informujemy jednocześnie, iż dekretem Penitencjarii Apostolskiej, w bieżącym roku, w  aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych, aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych. Pełna treść niniejszego dekretu dostępna jest w gablocie na placu kościelnym oraz na stronie internetowej naszej Parafii.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek: wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). O  godz. 17.45 nabożeństwo żałobne.
  • We wtorek: wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Zakonu Serafickiego.
  • W środę: wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.
  • W czwartek: pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.00 Msza święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja, o godz. 18.30 w intencji Akcji Katolickiej.
  • W piątek: pierwszy piątek miesiąca. O godz. 17.00 Msza święta dla dzieci i młodzieży; o godz. 18.30 Msza święta w intencji misji świętych i misjonarzy.
  • W sobotę: pierwsza sobota miesiąca. Przypominamy, iż planowane na ten dzień odwiedziny chorych z posługą sakramentalną zostały odwołane. O godz. 18.30 Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej; o godz. 18.30 Msza święta w intencji Róż Żywego Różańca wraz ze zmianą tajemnic różańcowych.
 3. W dniach 1-8 listopada nasza Parafia włącza się w ogólnopolską akcję pt. „Różaniec do granic”. W tym czasie codziennie o godz. 15.00 zapraszamy do naszej Świątyni na nabożeństwo różańcowe ze specjalnymi rozważaniami, które będzie również transmitowane na żywo na naszej stronie parafialnej i na Facebooku.
 4. W miesiącu listopadzie swą uwagę i modlitwę kierujemy szczególnie na Zmarłych. Serdecznie zapraszamy wszystkich Wiernych na wypominki, które w naszej Świątyni będą odczytywane o godz. 17.45, a następnie na drogę krzyżową o godz. 18.00 i Mszę świętą za Zmarłych o godz. 18.30 odprawianą na sposób gregoriański. Tych, którzy nie mogą pojawić się w Kościele, zapraszamy na transmisje na żywo na naszej stronie parafialnej. W niedziele Msza święta za Zmarłych będzie odprawiana o godz. 18.00, a  wypominki i droga krzyżowa – o godz. 19.00.
 5. W zakrystii i kancelarii parafialnej można zamawiać intencje na 2021 rok. Wciąż przyjmujemy również kartki wypominkowe roczne i miesięczne; ofiary złożone na wypominki zostaną w całości przeznaczone na remont oświetlenia w kościele.
 6. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Ludwik Golik, śp. Maria Moskiewicz, śp. Andrzej Mistak, śp. Wiktoria Świętek oraz śp. Barbara Bialik. Wieczne odpoczywanie…
 8. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć mocy Bożego błogosławieństwa na cały nadchodzący tydzień. Niech Jezus Chrystus, Zbawiciel świata i zwycięzca śmierci, opromieni Was zbawczym blaskiem swojej miłości, a Niepokalana Matka nieustannie wyprasza potrzebne łaski dla Was i Waszych bliskich.

RODO

Kancelaria Parafialna

Kancelaria Parafialna jest już czynna wedle stałego porządku:
w poniedziałek, środę i piątek
w godz. 9.00-10.00 i 17.00-18.00

Kolęda 2020/2021

Drodzy Parafianie, ze względów epidemicznych w tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą.

Nie chcielibyśmy jednak pozostawić Was bez modlitwy i Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się Nowy Rok 2021.

Dlatego też wprowadzamy dodatkową Mszę świętą dla rodzin poszczególnych ulic i bloków w dni powszednie o godz. 19.30, a w niedzielę o godz. 16.00, gdzie wspólnie z poszczególnymi rodzinami modlić się będziemy w Waszych intencjach.

Przede wszystkim o zdrowie i Boże błogosławieństwo na nowy 2021 rok.

Max ilość osób w świątyni


🔔
Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski w dekrecie z dnia 16 października 2020 roku udzielił dla wszystkich wiernych dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy w dniu nakazanym nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania.

W związku z nowymi restrykcjami epidemicznymi podyktowanymi przez Sanepid, w  naszej Świątyni mogą przebywać jednocześnie 50 osoby, a 5 osób może zgromadzić się na placu kościelnym.


😷
Bardzo prosimy o dezynfekcję dłoni przy wejściu do kościoła oraz o zakrywanie nosa i ust

Jubileusz Parafii

Msze Św.

Msze Św. w niedzielę i święta obowiązkowe
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 (nie ma w lipcu i sierpniu), 18:00, 20:00

Msze Św. w święta zniesione
6:30, 7:30*, 8:30, 10:00, 17:00, 18:30

Msze Św. w dni powszednie
6:30, 7:00, 7:30 (z wyjątkiem adwentu oraz nie ma w lipcu i sierpniu),

8:00, 18:30

Więcej

Odwiedzający

Odwiedza nas 264 gości oraz 0 użytkowników.