1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
  2. W piątek, 25 września, odszedł do Pana w wieku 82 lat o. Albert Matuszyk – nasz Współbrat i wieloletni duszpasterz naszej azorskiej Parafii. Co do uroczystości pogrzebowych — poinformujemy, jak zostanie ustalone to z zarządem Cmentarza Rakowickiego. Polecajmy jego duszę w naszych modlitwach.

  3. Anioł Stróż z dziećmi - Dróżki - Kalwaria ZebrzydowskaW tym tygodniu w liturgii wspominamy:
   • W poniedziałek: wspomnienie św. Wacława, męczennika.
   • We wtorek: Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
   • W środę: wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
   • W czwartek: wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. W tym dniu przypada pierwszy czwartek miesiąca: o godz. 17.00 Msza święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja, o 17.45 pierwsze nabożeństwo różańcowe; o godz. 18.30 Msza święta w intencji Akcji Katolickiej.
   • W piątek: wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów oraz pierwszy piątek miesiąca. O  godz. 16.30 spowiedź dzieci i młodzieży, o 17.00 Msza święta dla nich. O 17.45 różaniec, o godz. 18.30 Msza święta w intencji misji świętych i misjonarzy.
   • W sobotę: pierwsza sobota miesiąca. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. Również w tym dniu, po Mszy świętej o godz. 18.30 zostanie odprawione nabożeństwo wspomnienia błogosławionej śmierci św. Franciszka zwane „Transitus”, które przygotuje i poprowadzi Franciszkański Zakon Świeckich.
  4. Dziś po Mszy świętej o godz. 10.30 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, które w przyszłym roku w maju mają przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Bardzo prosimy o obecność.
  5. Niebawem rozpoczniemy miesiąc październik, który jest w szczególności poświęcony Maryi oraz modlitwie różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej Świątyni będą sprawowane w dni powszednie o godz. 17.45, a w niedziele o godz. 19.00.
   Różaniec poprowadzą:
   • w poniedziałki Franciszkański Zakon Świeckich;
   • we wtorki Akcja Katolicka;
   • w środy szafarze;
   • w czwartki Koło Przyjaciół Radia Maryja;
   • w piątki Liturgiczna Służba Ołtarza i dzieci;
   • w soboty Róże Żywego Różańca;
   • w niedziele kapłani.
  6. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
  7. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask i mocy Bożego błogosławieństwa na cały nadchodzący tydzień. Życzymy prawdziwej wiary, nieustępliwej nadziei, doskonałej miłości oraz franciszkańskiej radości, byście stali się – na wzór św. Franciszka – prawdziwymi świadkami Chrystusa i wytrwałymi głosicielami Dobrej Nowiny.

RODO

Kancelaria Parafialna

Kancelaria Parafialna jest już czynna wedle stałego porządku:
w poniedziałek, środę i piątek
w godz. 9.00-10.00 i 17.00-18.00

Kolęda 2020/2021

Drodzy Parafianie, ze względów epidemicznych w tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą.

Nie chcielibyśmy jednak pozostawić Was bez modlitwy i Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się Nowy Rok 2021.

Dlatego też wprowadzamy dodatkową Mszę świętą dla rodzin poszczególnych ulic i bloków w dni powszednie o godz. 19.30, a w niedzielę o godz. 16.00, gdzie wspólnie z poszczególnymi rodzinami modlić się będziemy w Waszych intencjach.

Przede wszystkim o zdrowie i Boże błogosławieństwo na nowy 2021 rok.

Max ilość osób w świątyni


🔔
Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski w dekrecie z dnia 16 października 2020 roku udzielił dla wszystkich wiernych dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy w dniu nakazanym nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania.

W związku z nowymi restrykcjami epidemicznymi podyktowanymi przez Sanepid, w  naszej Świątyni mogą przebywać jednocześnie 50 osoby, a 5 osób może zgromadzić się na placu kościelnym.


😷
Bardzo prosimy o dezynfekcję dłoni przy wejściu do kościoła oraz o zakrywanie nosa i ust

Jubileusz Parafii

Msze Św.

Msze Św. w niedzielę i święta obowiązkowe
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 (nie ma w lipcu i sierpniu), 18:00, 20:00

Msze Św. w święta zniesione
6:30, 7:30*, 8:30, 10:00, 17:00, 18:30

Msze Św. w dni powszednie
6:30, 7:00, 7:30 (z wyjątkiem adwentu oraz nie ma w lipcu i sierpniu),

8:00, 18:30

Więcej

Odwiedzający

Odwiedza nas 113 gości oraz 0 użytkowników.