Matka Boska - w drodze do Góry Koskowej

1. Zapraszamy na dzisiejsze transmisje na żywo: o godz. 12.00 z Mszy świętej, a o godz. 19.00 z nabożeństwa majowego. Przypominamy, że w tygodniu codziennie transmitowana jest wieczorna Msza święta o godz. 18.30; w maju prowadzone są również transmisje z majówek o godz. 18.00.
    • W poniedziałek: wspomnienie św. Floriana, męczennika.
    • We wtorek: wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera, oraz 4. dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. O godz. 18.30 Msza święta w  intencji próśb i podziękowań z kazaniem nowennowym.
    • W środę: Święto Świętych Apostołów: Filipa i Jakuba.
    • W czwartek: pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.00 Msza święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja, o godz. 18.30 w intencji Akcji Katolickiej.
    • W piątek: Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.
  3. Na prośbę Parafian postanowiliśmy wznowić wykłady biblijne prowadzone przez o. dra Edmunda Urbańskiego. Ze względu na obowiązujący w Polsce stan epidemiczny będą one przeprowadzone online. Najbliższy wykład pt. „Lectio divina jako metoda czytania Pisma Świętego” odbędzie się w czwartek, 7 maja, o godz. 19.30 i będzie transmitowany na żywo na naszej stronie parafialnej i Facebooku. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wysłuchania wykładu; będzie również możliwość zadawania pytań w  komentarzach, do których o. Edmund odniesie się następnym razem.
  4. Informujemy, iż intencja dla Róż Żywego Różańca i wszystkich, którzy modlą się z nimi na miesiąc maj jest następująca: różaniec w intencji wszystkich chorych i cierpiących z  powodu koronawirusa, w intencji służb medycznych i porządkowych oraz o  zaprzestanie rozprzestrzeniania się pandemii w Polsce i na świecie.
  5. W związku z rozporządzeniami Rządu Polski w sprawie stanu epidemicznego, informujemy, że w naszej Świątyni może przebywać jednocześnie 46 osób. Dotyczy to zarówno Mszy świętych, jak i nabożeństw oraz osobistej modlitwy. Prosimy Wiernych odwiedzających nasz Kościół i uczestniczących w Mszach o przestrzeganie przepisów dotyczących noszenia maseczek. Sakrament spowiedzi odbywa się w konfesjonałach.
  6. W minionym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Kazimierz Palichleb, śp. Leszek Drożyński, śp. Władysława Deptuch i śp. Krzysztof Niestój. Wieczne odpoczywanie…
  7. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć radosnego przeżywania niedzieli oraz obfitego Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech miłość Chrystusa opromienia swym Zbawczym światłem każdą chwilę Waszej codzienności, a  Niepokalana Matka stale oręduje w Waszych intencjach.

Maksymalna ilość osób w świątyni

Informujemy, że według najnowszych rozporządzeń Władz Państwowych od dnia 30.05.2020, w kościołach zniesione zostały limity dotyczące liczby wiernych przebywających w Świątyni.

Przypominamy jednak o obowiązku noszenia maseczek ochronnych i zachowaniu podstawowych środków ostrożności i bezpieczeństwa.

Liczymy na Waszą odpowiedzialność.

Kończy się ogólna dyspensa od udziału w niedzielnej Mszy Św. - Szczegóły.

Dyspensa obowiązuje:
- osoby w wieku 65 lat i więcej,
- osoby z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
- osoby, które czują obawę przed zarażeniem.