Jezus na Krzyżu - Kościół św. Bartłomieja w Mogile

Zaplanowane na dzisiaj Po Mszy świętej o g. 9.00 w salce katechetycznej spotkanie przedstawicieli grup parafialnych nie odbędzie się.

Dzisiejsze spotkanie Dobrego Seansu Filmowego zostaje odwołane.

• W czwartek: Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msza święta o  uzdrowienie i uwolnienie, zaplanowana na ten dzień, zostaje odwołana.
  2. 25 marca będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu w  naszej Parafii odbędzie się Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego, której celem jest otoczenie modlitewną opieką nienarodzonych dzieci. Osoby, które chcą podjąć się tego pięknego dzieła, proszone są o podejście do zakrystii po zabranie formularzy do wypełnienia oraz po otrzymanie bezpłatnych broszur, przysłanych przez Fundację Małych Stópek. O Duchowej Adopcji można też przeczytać w najnowszym numerze Naszej Wspólnoty. Ze względów na niewiadomą w sprawie rozwoju koronawirusa w  Polsce przypominamy, że Duchową Adopcję można podjąć indywidualnie. Prosimy jednak o dostarczenie wypełnionych kart Duchowej Adopcji do zakrystii lub kancelarii.
  3. Informujemy, że misje parafialne, które miały miejsce na początku grudnia, zastępują rekolekcje parafialne. Dlatego też w tym roku nie będzie w naszej Parafii rekolekcji wielkopostnych, które zwyczajowo rozpoczynały się w 5. Niedzielę Wielkiego Postu.
  4. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej informuje, że ze względów bezpieczeństwa planowana na maj pielgrzymka do Sanktuariów Warmii i Mazur zostaje przeniesiona na jesień. Dokładne informacje będą podawane w późniejszym terminie.
  5. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszki przy figurze św. Antoniego z  Padwy. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Maria Chojnacka oraz śp. Zofia Kapusta. Wieczne odpoczywanie…
  8. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitości Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech Duch Święty umocni Was swymi siedmiorakimi darami, a Maryja Niepokalana stale otacza płaszczem matczynej opieki.

W związku z nowymi restrykcjami epidemicznymi podyktowanymi przez Sanepid, w  naszej Świątyni mogą przebywać jednocześnie 50 osoby, a 5 osób może zgromadzić się na placu kościelnym.