Ubiczowanie Pana Jezusa - Piekary Śląskie

1. Dziś o godz. 16.30 droga krzyżowa, a o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
    • W środę: Święto św. Kazimierza, Królewicza.
    • W czwartek: pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.00 Msza święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja, o 18.30 w intencji Akcji Katolickiej.
    • W piątek: pierwszy piątek miesiąca. O godz. 16.30 spowiedź dzieci i młodzieży, o 17.00 Msza święta dla nich. O godz. 18.00 droga krzyżowa, o 18.30 Msza święta w intencji misji świętych i misjonarzy.
    • W sobotę: pierwsza sobota miesiąca. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. O godz. 18.00 różaniec, o 18.30 Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.
  3. Przypominamy, że przez cały okres Wielkiego Postu w naszej Świątyni odprawiana jest droga krzyżowa – od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W soboty o godz. 18.00 różaniec. Kapłani dyżurują w konfesjonałach w dni powszednie od godz. 17.30, a w piątki od godz. 15.00 podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. W niedziele spowiedź pół godziny przed każdą Mszą świętą.
  4. Serdecznie witamy w naszej Wspólnocie Klasztornej i Parafialnej Ojca Diakona Piotra Zarczuka, który decyzją Zarządu Prowincji został do nas skierowany na praktyki diakońskie. Życzymy Ojcu Diakonowi Bożego błogosławieństwa i darów Ducha Świętego na czas praktyk oraz opieki Matki Niepokalanej, patronki naszej Parafii.
  5. Szkoła Podstawowa nr 119 zaprasza rodziców wraz z dziećmi na Dzień Otwarty pt. „Ekologicznie, zdrowo i sportowo”. Odbędzie się on w najbliższą sobotę, 07 marca 2020 roku, od godziny 10.00. do 13.00.
  7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Stanisława Zagrodzka, śp. Stanisław Jankowski, śp. Leszek Szyrski oraz śp. Franciszek Wasiluk. Wieczne odpoczywanie…
  8. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitości Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech przeżywany okres Wielkiego Postu będzie dla Was czasem nawrócenia, prawdziwej przemiany serca i osobistego spotkania z Miłosiernym Bogiem.