Szopka

1. Dziś o godz. 13.15 odbędzie się Msza święta w intencji małżeństw naszej Parafii.
    O godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory kolędowe.
  2. W tym tygodniu:
    • We wtorek: ostatni dzień 2019 roku. O godz. 18.00 nabożeństwo dziękczynno-błagalne, o 18.30 Msza święta dziękczynna z okolicznościowym kazaniem.
    • W środę: Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym.
    • W czwartek: wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. W tym dniu przypada również pierwszy czwartek miesiąca: o godz. 17.00 Msza święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja, o godz. 18.30 w intencji Akcji Katolickiej.
    • W piątek: wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus oraz pierwszy piątek miesiąca. O godz. 16.30 spowiedź dzieci i młodzieży, o 17.00 Msza święta dla nich. O godz. 18.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, o godz. 18.30 Msza święta w intencji misji świętych i misjonarzy.
    • W sobotę: pierwsza sobota miesiąca. O godz. 18.00 różaniec, o 18.30 Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych. Ze względu na wizytę kolędową w tym dniu nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną.
  3. Przez cały 2019 rok w piątki w naszej Parafii odbywało się całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu. Było ono przygotowaniem serc do przeżycia minionych misji parafialnych i jubileuszów 40-lecia konsekracji Świątyni oraz 80-lecia istnienia Parafii. Adoracja spotkała się jednak z tak dużym entuzjazmem ze strony Wiernych, iż postanowiliśmy kontynuować to piękne wydarzenie, z drobnymi tylko zmianami.
    Od stycznia 2020 roku w każdy piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie odbywało się od godz. 15.00 i rozpoczniemy je Koronką do Bożego Miłosierdzia. Adoracja potrwa do wieczornej Mszy świętej; przez cały czas adoracji będzie możliwość spowiedzi świętej.
  4. Od czwartku, 2 stycznia, rozpoczynamy w naszej Parafii wizytę duszpasterską zwaną Kolędą. Potraktujmy ją jako spotkanie połą­czone z modlitwą. Duszpasterze odwiedzający dom czy mieszkanie przy­chodzą do Rodziny przede wszystkim z Bożym błogosławieństwem. W cza­sie wizyty duszpasterskiej prosimy, aby na stole nakrytym białym obru­sem, były: krzyż, świece i woda święcona.
    Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:
    • Czwartek, 2.01: ul. Gnieźnieńska 26, ul. Jaremy 14.
    • Piątek, 3.01: ul. Gnieźnieńska 24, ul. Jaremy 14a.
    • Sobota, 4.01: ul. Gnieźnieńska 22, ul. Jaremy 14b.
    • Niedziela, 5.01: ul. Gnieźnieńska – domki, ul. Pużaka 6.
      Ze względu na trwającą kolędę kancelaria parafialna w styczniu będzie czynna jedynie w godzinach porannych (poniedziałek, środa i piątek w godz. 9.00-10.00).
  6. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Irena Podsiadło oraz śp. Stefan Sołek. Wieczne odpoczywanie...
  7. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni, pragniemy życzyć obfitości Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień oraz na nadchodzący Nowy Rok. Niech tajemnica narodzenia Zbawiciela napełnia Wasze serca i serca Waszych rodzin doskonałą radością i miłością, którymi zapragniecie dzielić się z innymi.

W związku z nowymi restrykcjami epidemicznymi podyktowanymi przez Sanepid, w  naszej Świątyni mogą przebywać jednocześnie 50 osoby, a 5 osób może zgromadzić się na placu kościelnym.