1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30- poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. o godz. 19.00 - nabożeństwo różańcowe.

 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  We Wtorek - wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
  W sobotę - wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana. Nabożeństwo fatimskie o godz. 17.30
  W niedzielę - we wszystkich świątyniach naszej ojczyzny, będziemy przeżywać „XII Dzień Papieski”, jako wyraz wdzięczności Bogu za pontyfikat bł. Jana Pawła II. Towarzyszące mu hasło brzmi: „Jan Paweł II- Papież Rodziny”. Episkopat powołał do istnienia fundację „Dzieło Tysiąclecia”, w celu pozyskiwania środków finansowych dla uzdolnionej, ale potrzebującej pomocy materialnej. Po Mszach św. odbędzie się kwesta na ten cel.

 3. W tym tygodniu katechezy dla młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do sakr. Bierzmowania; - w poniedziałek o godz. 17.00 dla klas pierwszych; dla klas trzecich - we wtorek o godz. 17.00 i w środę dla klas drugich.

 4. W dniach 19, 20 i 21 października odbędzie się wielka ewangelizacja miasta Krakowa. Jest to wydarzenie, jakiego do tej pory nie było w naszym mieście. Każdy z nas jest osobiście zaproszony na spotkanie w piątek i sobotę na stadion Cracovii na godz. 17:00 oraz w niedzielę do bazyliki Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach na godz. 15: 00.

  To wspólne spotkanie Kościoła krakowskiego ma za cel odważne świadczenie o Chrystusie Zmartwychwstałym, przełamanie lęku przed mówieniem o swojej wierze, doświadczenie działania Ducha Świętego w wielkiej wspólnocie zgromadzonej na wspólnej modlitwie, śpiewie, na słuchaniu Słowa Bożego i świadectw. Szczegółowe informacje dotyczące tego spotkania zostaną zaprezentowane w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

 5. Wszystkim Parafianom i Dobrodziejom i Przyjaciołom naszej franciszkańskiej świątyni; życzymy radosnej niedzieli w gronie rodzinnym i daru Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień.