Jezu Ufam Tobie

 1. Gościmy dziś w naszej Wspólnocie Parafialnej księdza Michała Kowalskiego z Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Woli Zachariaszowskiej, który przez cały dzień głosi do nas Słowo Boże. Zebrana dziś taca zostanie w całości przeznaczona na potrzeby budowy tamtejszej Świątyni. Za wszelkie złożone ofiary składamy z serca płynące „Bóg zapłać”.
  Dziś o godz. 19.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W poniedziałek: Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Uroczystość ta została przeniesiona z 23 kwietnia ze względu na Oktawę Wielkanocną.
  • We wtorek: o godz. 18.30 trzeci dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy z procesją po placu kościelnym.
  • W czwartek: wspomnienie św. Atanazego, biskupa i Doktora Kościoła, oraz pierwszy czwartek miesiąca. Od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. O godz. 17.00 Msza Święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  • W piątek: Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. W tym dniu wypada również pierwszy piątek miesiąca: o godz. 18.00 Msza Święta w intencji misji świętych i misjonarzy, o 19.00 nabożeństwo majowe.
  • W sobotę: Święto św. Floriana, męczennika, patrona Krakowa, oraz pierwsza sobota miesiąca. O godz. 18.30 Msza Święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca.
 3. Maj to miesiąc w szczególności poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe ku czci NMP w naszej Świątyni będą sprawowane w dni powszednie o godzinie 18.00, a w niedziele o godz. 19.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy za przyczyną naszej Niepokalanej Matki.
 4. Komunikat Kancelarii Prezydenta RP, który nakazem Kurii Metropolitalnej w Krakowie należy odczytać podczas ogłoszeń duszpasterskich tej niedzieli na każdej Mszy Świętej: Z początkiem tego roku weszła w życie nowelizacja przepisów dotyczących nieodpłatnych porad prawnych i obywatelskich. Dzięki wprowadzonym zmianom z darmowej porady prawnej, udzielanej przez adwokata lub radcę prawnego, może skorzystać obecnie każdy, kogo nie stać na opłacenie pomocy prawnika, również osoby o ustabilizowanej dotąd sytuacji rodzinnej i zawodowej, które na skutek jakiegoś nagłego wydarzenia czy nietrafnej decyzji znalazły się w kryzysie.
  Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego odbywa się w punktach wyznaczonych przez powiaty, według kolejności zgłoszeń, po umówieniu terminu wizyty. Istnieje możliwość skorzystania z pomocy poza kolejnością, jeżeli uzasadniają to ważne powody. Więcej informacji o miejscach świadczeń nieodpłatnej pomocy prawnej można uzyskać w urzędzie gminy lub starostwie.
 5. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u brata Daniela.
 6. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Stanisława Zając, śp. Regina Kłonica oraz śp. Zbigniew Gorączko. Wieczne odpoczywanie...
 7. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć żywego doświadczenia Miłosiernego Boga w tę wyjątkową niedzielę. Niech Wasze serca znajdą spokój i radość w  kochającym sercu Ojca, a Jego łaska niech przenika i oświetla nawet najciemniejsze zakamarki Waszego życia.

RODO

Kancelaria Parafialna

Kancelaria Parafialna jest już czynna wedle stałego porządku:
w poniedziałek, środę i piątek
w godz. 9.00-10.00 i 17.00-18.00

Maksymalna ilość osób w świątyni

Informujemy, że według najnowszych rozporządzeń Władz Państwowych od dnia 30.05.2020, w kościołach zniesione zostały limity dotyczące liczby wiernych przebywających w Świątyni.

Przypominamy jednak o obowiązku noszenia maseczek ochronnych i zachowaniu podstawowych środków ostrożności i bezpieczeństwa.

Liczymy na Waszą odpowiedzialność.

Kończy się ogólna dyspensa od udziału w niedzielnej Mszy Św. - Szczegóły.

Dyspensa obowiązuje:
- osoby w wieku 65 lat i więcej,
- osoby z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
- osoby, które czują obawę przed zarażeniem.

Jubileusz Parafii

Msze Św.

Msze Św. w niedzielę i święta obowiązkowe
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 (nie ma w lipcu i sierpniu), 18:00, 20:00

Msze Św. w święta zniesione
6:30, 7:30*, 8:30, 10:00, 17:00, 18:30

Msze Św. w dni powszednie
6:30, 7:00, 7:30 (z wyjątkiem adwentu oraz nie ma w lipcu i sierpniu),

8:00, 18:30

Więcej

Odwiedzający

Odwiedza nas 237 gości oraz 0 użytkowników.