Krzyż - Cmentarz na Rosssie

 1. Dziś o godz. 19.00 nabożeństwo różańcowe.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W czwartek: Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w tym dniu w porządku niedzielnym. O godz. 19.00 nabożeństwo żałobne.
  • W piątek: wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, zwany Dniem Zadusznym. Msze święte będą sprawowane tak, jak w dni powszednie. W tym dniu przypada również pierwszy piątek miesiąca. Wyjątkowo od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. O godz. 16.30 spowiedź dzieci i młodzieży, o 17.00 Msza święta dla nich. O godz. 17.45 nabożeństwo żałobne. O godz. 18.30 Msza święta w intencji misji świętych i misjonarzy.
  • W sobotę: wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych Zakonu Serafickiego oraz pierwsza sobota miesiąca. O godz. 18.30 Msza święta w intencji Róż Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Listopad jest miesiącem poświęconym pamięci o zmarłych. W naszej Świątyni każdego dnia o godz. 17.45 (w niedziele o 19.00) będą czytane wypominki miesięczne, a później odbędzie się droga krzyżowa za zmarłych. O godz. 18.30 (a w niedziele o godz. 18.00) będą sprawowane Msze święte za zmarłych zgłoszonych na wypominki na sposób gregoriański.
  Drogę krzyżową w dni powszednie poprowadzą: w poniedziałki – Franciszkański Zakon Świeckich, we wtorki – Akcja Katolicka, w środy – kapłani, w czwartki – Koło Przyjaciół Radia Maryja, w piątki – Liturgiczna Służba Ołtarza i dzieci, w soboty – Róże Żywego Różańca, w niedziele – Parafialne Duszpasterstwo Młodzieży.
 4. Informujemy, że w zakrystii i kancelarii parafialnej są przyjmowane wypominki miesięczne i roczne. Kartki wypominkowe można zabrać ze stolików przy wyjściu z kościoła. Prosimy o zaznaczenie na kartkach rodzaju wypominek (roczne lub miesięczne) oraz o wypisywanie ich drukowanymi literami.
 5. Przypominamy, że w dniach 1 – 8 listopada istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za nawiedzenie kościoła lub kaplicy. Odpust ten może być ofiarowany tylko w intencji zmarłych.
 6. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza uczestników pielgrzymki do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i innych sanktuariów, na spotkanie w niedzielę 28 października br. Rozpocznie się ono Mszą świętą o godzinie 18, a po niej odbędzie się spotkanie w salce parafialnej przy herbacie i ciastkach. Serdecznie zapraszamy także inne osoby, które chciałyby zobaczyć i usłyszeć o świętych miejscach odwiedzonych w czasie pielgrzymki.
 7. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u brata Daniela.
 8. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odszedł do Wieczności: śp. Stanisław Neuberger. Wieczne odpoczywanie...
 9. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom i sympatykom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask na nadchodzący tydzień. Niech Miłosierny Ojciec stale Wam błogosławi, a Niepokalana Matka wyprasza u Niego potrzebne łaski.

RODO

Msze Św.

Msze Św. w niedzielę i święta obowiązkowe
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 (nie ma w lipcu i sierpniu), 18:00, 20:00

Msze Św. w święta zniesione
6:30, 7:30*, 8:30, 10:00, 17:00, 18:30

Msze Św. w dni powszednie
6:30, 7:00, 7:30 (z wyjątkiem adwentu oraz nie ma w lipcu i sierpniu),

8:00, 18:30

Więcej

Kancelaria Parafialna

Kancelaria parafialna będzie czynna w lipcu i sierpniu jedynie popołudniami: w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17.00-18.00.

Odwiedzający

Odwiedza nas 77 gości oraz 0 użytkowników.