Lampa Oliwna - Bazylika Św. Piotra za murami

 1. Dzisiaj o godz. 19.00 nieszpory niedzielne.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • W środę: wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
  • W czwartek: wspomnienie obowiązkowe św. Jana od Krzyża, kapłana i Doktora Kościoła.
 3. W czwartki, po Mszy Świętej wieczornej, odbywa się półgodzinne wystawienie z adoracją Najświętszego Sakramentu oraz z modlitwami o nowe powołania.
 4. W tym tygodniu przygotowania do sakramentu bierzmowania:
  • w poniedziałki o 17.30 dla klas VII,
  • we wtorki o 17.00 dla klas II,
  • i w środy o godz. 17.00 dla klas III.
 5. W przyszłą niedziele, 17 grudnia, na Mszy Świętej o godz. 12.00, Ojciec Prowincjał Jacek Koman dokona poświęcenia nowego Krzyża Misyjnego na placu kościelnym. Serdecznie wszystkich zapraszamy na tę uroczystość.
 6. Dzisiaj po Mszach Świętych schola parafialna będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny, z którego dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu dzieci na ferie zimowe do Dursztyna. Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące Bóg zapłać.
 7. Przez cały okres Adwentu w sprzedaży są wigilijne świece Caritas. Zachęcamy do wsparcia wigilijnego dzieła pomocy najuboższym dzieciom. Przy wyjściu z kościoła można też zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigilijne, z których dochód będzie przeznaczony na potrzeby naszej świątyni.
 8. We wtorek, 12 grudnia, Gimnazjum nr 14 im. Jana Kasprowicza na Azorach obchodzi Dzień Patrona Szkoły w 157. rocznicę urodzin poety. O godzinie 8.00 za spokój duszy jubilata oraz w intencji uczniów, nauczycieli i rodziców zostanie odprawiona okolicznościowa Msza Święta, na którą gimnazjaliści zapraszają także swoich sąsiadów, czyli mieszkańców osiedla.
 9. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do wieczności: śp. Mieczysław Czapnik, śp. Piotr Kozik, śp. Helena Bulka oraz śp. Franciszek Kołton. Wieczne odpoczywanie...
 10. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u br. Daniela.
 11. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom naszej franciszkańskiej Świątyni, pragniemy życzyć obfitego błogosławieństwa Bożego na drugi tydzień adwentu. Niech Niepokalana Dziewica Maryja napełnia Was pokojem i miłością, a Wasze serca niech z radością przygotowują się do przyjścia Zbawiciela.

RODO

Kancelaria Parafialna

Kancelaria Parafialna jest już czynna wedle stałego porządku:
w poniedziałek, środę i piątek
w godz. 9.00-10.00 i 17.00-18.00

Maksymalna ilość osób w świątyni

Informujemy, że w naszym kościele w czasie epidemicznym może przebywać jednocześnie maksymalnie 70 osób.

Jubileusz Parafii

Msze Św.

Msze Św. w niedzielę i święta obowiązkowe
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 (nie ma w lipcu i sierpniu), 18:00, 20:00

Msze Św. w święta zniesione
6:30, 7:30*, 8:30, 10:00, 17:00, 18:30

Msze Św. w dni powszednie
6:30, 7:00, 7:30 (z wyjątkiem adwentu oraz nie ma w lipcu i sierpniu),

8:00, 18:30

Więcej

Odwiedzający

Odwiedza nas 79 gości oraz 0 użytkowników.