Bóg Ojciec - Kalwaria Zebrzydowska

1. Dziś o godz. 19.00 nieszpory niedzielne.
    • W poniedziałek: wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.
    • We wtorek: wspomnienie świętych męczenników – Mikołaja Picka, Willada i Towarzyszy.
    • W środę: wspomnienie św. Weroniki Giuliani, dziewicy.
    • W czwartek: święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. W tym dniu swego patrona będzie czcił o. Benedykt Kordula. Ojcu Solenizantowi pragniemy już dziś złożyć najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, obfitych darów Ducha Świętego, opieki Matki Niepokalanej oraz wszelkiej pomyślności w życiu kapłańskim i zakonnym
    • W piątek: wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i  męczennika.
    • W sobotę: wspomnienie świętych pustelników – Andrzeja Świerada i  Benedykta. O godz. 17.30 nabożeństwo fatimskie.
  3. Decyzją Zarządu naszej Prowincji Matki Bożej Anielskiej z naszej Wspólnoty Klasztornej i Parafialnej odchodzą Ojciec Gwardian Pio Gąszczyk – ze względów zdrowotnych, oraz o. Benedykt Kordula. Przejmie on obowiązki gwardiana i proboszcza w klasztorze w Brzezinach Łódzkich. Serdecznie dziękujemy Ojcom za pracę w naszej azorskiej Parafii i  jednocześnie pragniemy życzyć im błogosławieństwa Bożego, darów Ducha Świętego i  opieki Świętych Patronów w nowych miejscach pracy.
    Obowiązki gwardiana w naszej Wspólnocie klasztornej przejął o. Klaudiusz Bartos, natomiast obowiązki wikarego Parafii – o. Wiesław Tokarz.
  4. Jutro, 8 lipca, rozpocznie się malowanie naszego kościoła. Z tego względu Msze Święte w dni powszednie będą sprawowane w dolnej kaplicy. W związku z pracami remontowymi w tym czasie nie będzie również piątkowych adoracji Najświętszego Sakramentu.
  5. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u brata Daniela.
  6. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Jan Kusina oraz śp. Maria Luty. Wieczne odpoczywanie...
  7. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitego Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech Duch Święty napełni Was swymi siedmiorakimi darami i rozpali w Waszych sercach żar Bożej miłości, byście mogli odważnie świadczyć o Chrystusie tam, gdzie pośle Was Bóg.

Maksymalna ilość osób w świątyni

Informujemy, że według najnowszych rozporządzeń Władz Państwowych od dnia 30.05.2020, w kościołach zniesione zostały limity dotyczące liczby wiernych przebywających w Świątyni.

Przypominamy jednak o obowiązku noszenia maseczek ochronnych i zachowaniu podstawowych środków ostrożności i bezpieczeństwa.

Liczymy na Waszą odpowiedzialność.

Kończy się ogólna dyspensa od udziału w niedzielnej Mszy Św. - Szczegóły.

Dyspensa obowiązuje:
- osoby w wieku 65 lat i więcej,
- osoby z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
- osoby, które czują obawę przed zarażeniem.