Św. Kinga - Wieliczka

1. Dziś o godz. 19.00 nieszpory niedzielne.
    • W poniedziałek: święto św. Marii Magdaleny.
    • We wtorek: święto św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, patronki Europy.
    • W środę: wspomnienie św. Kingi, dziewicy.
    • W czwartek: święto św. Jakuba, Apostoła. W tym dniu przypada również wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Wedle zwyczaju po Mszy Świętej o godz. 18.30 na placu kościelnym i  wzdłuż ulicy Chełmońskiego odbędzie się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych.
    • W piątek: wspomnienie Świętych Rodziców NMP, Joachima i Anny.
  3. Dziś przedstawiciele naszej Parafii kwestują po Mszach Świętych na dalsze potrzeby remontowe Świątyni. Za wszelkie ofiary z całego serca dziękujemy.
  4. Przypominamy, że w związku z trwającymi pracami malowania kościoła, Msze Święte w dni powszednie sprawowane są w kaplicy dolnej. Na czas remontu wstrzymane zostały również piątkowe adoracje Najświętszego Sakramentu.
  5. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u brata Daniela.
  6. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Maria Sówka oraz śp. Tadeusz Madej. Wieczne odpoczywanie...
  7. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitego Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech dzisiejsze spotkanie ze Zmartwychwstałym umocni Was w wierze, nadziei i miłości, byście mogli być żywymi świadkami Ewangelii tam, gdzie w codzienności posyła Was Bóg.

Kancelaria parafialna będzie czynna w lipcu i sierpniu jedynie popołudniami: w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17.00-18.00.