Matka Boska - Sokółka

1. Dziś o godz. 19.00 nieszpory niedzielne.
    • W poniedziałek: święto św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
    • We wtorek: wspomnienie NMP z Góry Karmel (Szkaplerznej).
    • W czwartek: wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.
  3. W środę, 17 lipca, w godzinach 6.00 – 11.00 na terenie XIV Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Chełmońskiego 24 w Krakowie odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Jest ona realizowana w ramach akcji „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Zostań patronem polskich misjonarzy” i zostaje przeprowadzana na terenie całej Diecezji. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie zakupu kolejnych nowoczesnych inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce, prowadzonego przez Siostry Orionistki, a także wsparcie placówki Sióstr Pallotynek w Kamerunie. Dokładne informacje o zbiórce znajdują się na plakacie w gablocie oraz na ulotkach w kruchcie kościoła.
  4. W przyszłą niedzielę przedstawiciele naszej Parafii będą kwestować po Mszach Świętych na dalsze potrzeby remontowe Świątyni. Za wszelkie ofiary już dziś składamy z serca płynące „Bóg zapłać”.
  5. Przypominamy, że w związku z trwającymi pracami malowania kościoła, Msze Święte w dni powszednie sprawowane są w kaplicy dolnej. Na czas remontu wstrzymane zostały również piątkowe adoracje Najświętszego Sakramentu.
  6. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii u brata Daniela.
  7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Stanisław Siudek. Wieczne odpoczywanie...
  8. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitych darów Ducha Świętego oraz opieki Niepokalanej Matki na rozpoczynający się tydzień.

Kancelaria parafialna będzie czynna w lipcu i sierpniu jedynie popołudniami: w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17.00-18.00.