Matka Boska - Piekary Śląskie

1. Dzisiaj o godz. 19.00 nieszpory niedzielne.
    • W poniedziałek: wspomnienie św. Bernarda, opata i Doktora Kościoła.
    • We wtorek: święto św. Piusa X, papieża.
    • W środę: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.
    • W piątek: święto św. Bartłomieja Apostoła.
    • W sobotę: wspomnienie św. Ludwika, króla, patrona Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
  3. W ubiegłą niedzielę gościliśmy w naszej Wspólnocie Parafialnej naszego współbrata, o. Łukasza Kwiatkowskiego, misjonarza z Papui Nowej Gwinei. O. Łukasz składa serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy złożyli ofiary na jego misję. Udało się zebrać kwotę w wysokości 11 264 zł. Za wszelką hojność z serca dziękujemy. W związku z  przeprowadzoną na rzecz misji zbiórce, w tym miesiącu przedstawiciele naszej Parafii nie będą kwestować na potrzeby remontowe klasztoru i  kościoła.
  4. Z kruchty kościoła można zabrać ulotkę przygotowaną przez Szpital im. Jana Pawła II, dotyczącą zachorowań i profilaktyki boreliozy.
  5. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na dwudniową pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w dniach 6-7 września 2018 r. Koszt: 200 zł. Zapisy w kruchcie kościoła w czwartki przed modlitwą różańcową lub po wieczornej Mszy świętej.
  7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszła do wieczności: śp. Irena Łaciak. Wieczne odpoczywanie...
  8. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom i sympatykom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej na rozpoczynający się tydzień.

Kancelaria parafialna będzie czynna w lipcu i sierpniu jedynie popołudniami: w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17.00-18.00.