Jan Matejko - Zaporowadzenie Chrześcijaństwa - 966 rok. Źródło: Wikipedia

1. Dzisiaj, rozpoczynamy Okres Adwentu, nowy Rok Liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem „Nowe życie w Chrystusie”Rok Jubileuszowy 1050 rocznicy Chrztu Polski i Rok Miłosierdzia. Rok Miłosierdzia w Kościele powszechnym papież Franciszek rozpocznie 8 grudnia otwarciem Bramy Miłosierdzia.
    • O godz. 18.00 – rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, patronki naszego Zakonu Braci Mniejszych i naszej azorskiej parafii.
    • O godz. 19.00 – czytanie wypominek i nabożeństwo drogi krzyżowej za zmarłych.
    • Msza św. roratnia ku czci Najświętszej Maryi Panny przez cały Adwent w naszej świątyni odprawiana będzie o godz. 6.20. Rozważania dla dzieci poprowadzi O. Gwardian O. Klaudiusz Bartos i O. Manswet Zawada. Przez czas Adwentu Mszy św. o godz. 7.00, w dni powszednie nie będzie.
    • W czasie adwentu będzie można skorzystać z posługi sakramentu spowiedzi św. w dni powszednie kapłani będą dyżurować w konfesjonale od godz. 17.00 do 18.00.
    • W poniedziałek – święto św. Andrzeja, Apostoła.
    • W środę – wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, kapłana.
    • W czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana. Od godz. 9.00, kapłani udadzą się do chorych z Komunią św. o godz. 16.30 koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej Msza św. w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja.
    • W piątek – o godz. 16.30 – spowiedź św. dzieci i młodzieży, o godz. 17.00 – Msza św. dla nich; o godz. 18.30 Msza św. w intencji Misji św. i misjonarzy.
    • W sobotę – O godz. 18.30 – Msza św. w intencji Róż Żywego Różańca, po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
  3. Dzisiaj po Mszach św. można zamawiać intencje Mszalne na rok 2016r.
  4. Przez cały okres Adwentu w sprzedaży są wigilijne świece Caritas. Zachęcamy do wsparcia wigilijnego dzieła pomocy najuboższym dzieciom.
  5. Przy wyjściu ze świątyni można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne, z których dochód przeznaczony jest na potrzeby naszej świątyni.
  6. Wszystkim naszym Parafianom i Dobrodziejom, oraz Solenizantom i Ju­bilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Życzymy radosnego prze­żywania czasu Adwentu i daru Bożego Błogosławieństwa, oraz opieki Matki Niepokalanej na rozpoczynający się nowy tydzień.