Sakramenty - Parafia Rzymsko-Katolicka Niepokalanego Poczęcia NMP, Kraków, os. Azory

Kategoria: Sakramenty
Opublikowano: czwartek, 16 sierpień 2012 17:11

Sakrament Chrztu Świętego

Udzielany jest w drugą niedzielę miesiąca na Mszy Św. o godz. 12:00.

Wymagane dokumenty:

1. Wyciąg aktu urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego.
  2. Świadectwo ślubu kościelnego rodziców, a jeśli go nie zawarli to zaświadczenie o zawarciu związku cywilnego.
  3. Zaświadczenie potwierdzające życie sakramentalne rodziców chrzestnych, za swojej parafii zamieszkania.
  4. Zaświadczenie o przystąpieniu do Sakramentu Pokuty przez rodziców i rodziców chrzestnych.

Rodzice i chrzestni powinni przystąpić do Komunii Św. w czasie Eucharystii. Z ważnych powodów chrzest może odbyć się w innym terminie, po uzgodnieniu w kancelarii parafialnej.

Sakrament Bierzmowania

Udziela ks. Biskup w parafii, w każdym roku, młodzieży klasy trzeciej gimnazjalnej w ustalonym terminie.

Pogrzeb

Zgłaszając pogrzeb w kancelarii parafialnej należy dostarczyć:

1. Akt zgonu z Urzędu Stanu Cywilnego.
  2. Zaświadczenie o udzielaniu sakramentu chorych.
  3. Dokładne dane personalne zmarłego.

Spowiedź Święta

Do Sakramentu Pojednania można przystąpić podczas każdej Mszy Św.

Sakrament Chorych

Posługę duszpasterską u chorego zgłasza się w kancelarii parafialnej na życzenie chorego.

W domu chorego należy przygotować:

1. Stół nakryty białym obrusem,
  2. Krzyż, dwie świece, kropidło z wodą święconą.

Domownicy biorą udział w obrzędzie udzielania Sakramentu Chorych w miarę swoich możliwości.

W nagłym przypadku należy wezwać kapłana natychmiast (osobiście, a nie przez telefon).

Sakrament Małżeństwa

Narzeczeni zgłaszają zamiar zawarcia związku małżeńskiego na trzy miesiące przez datą ślubu w parafii narzeczonej lub narzeczonego.

Wymagane dokumenty:

1. Dowody osobiste,
  2. r
  3. Świadectwa Chrztu Św.
  4. Zaświadczenie o przyjęciu Sakramentu Bierzmowania,
  5. Świadectwo katechizacji z ostatniej klasy,
  6. Zaświadczenia ukończenia kursu przedmałżeńskiego i odbycia rozmów w poradni małżeńskiej,
  7. Wdowiec lub wdowa dostarczają wyciąg z aktu zgonu zmarłego współmałżonka.

Obowiązki narzeczonych:

1. Znać dobrze prawdy wiary i moralności katolickiej,
  2. Przystąpić do Sakramentu Pokuty przed ślubem,
  3. Odbyć rozmowę z ks. proboszczem.

Zrzeczenie odpowiedzialności za reklamy

Parafia nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam dostarczanych przez Autora Wtyczki oraz Google Ads.