Ministranci - Parafia Rzymsko-Katolicka Niepokalanego Poczęcia NMP, Kraków, os. Azory

Kategoria: Ministranci
Opublikowano: czwartek, 16 sierpień 2012 17:48
Odsłony: 10818

Ministranci – nazwa pochodzi od „ministrae" czyli służyć. Służymy Bogu, kiedy przyczyniamy się do tego aby liturgia była piękna. Ministrant usługuje księdzu, gdy przygotowany jest ołtarz i dary ofiarne potrzebne do sprawowania Mszy Świętej i Nabożeństw. Pomagamy również przed i po Mszy Świętej.

Zwani jesteśmy często również LSOLiturgiczną Służbą Ołtarza, w której skład wchodzą ministranci i lektorzy.

W naszej parafii opiekuje się nami o. Manswet, a pomagają mu w tym:

• Prezes: Remigiusz Regulski
  • V-ce Prezes: Kacper Matura
  • Kronikarze: Bartek Mirowski, Jakub Sewioł

Nasze spotkania z Ojcem opiekunem odbywają się w soboty o godz. 10:00.

Oprócz posługi w naszym kościele często bierzemy udział we wspólnych wyjściach, wycieczkach, pielgrzymkach jak i inicjatywach zorganizowanych przez naszą parafię lub inne instytucje.

Galeria zdjęć LSO
img 0609

Zrzeczenie odpowiedzialności za reklamy

Parafia nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam dostarczanych przez Autora Wtyczki oraz Google Ads.