Jezus niesie krzyż - Kalwaria Zebrzydowska - Dróżki

1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
  2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
    • W poniedziałek: Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
    • We wtorek: wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
    • W środę: wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. O godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
    • W piątek: Święto św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
    • W sobotę: wspomnienie NMP z Góry Karmel (Szkaplerznej).
  3. Pragniemy przypomnieć, że w miesiącach wakacyjnych – lipcu i sierpniu – w naszej Świątyni nie ma Mszy Świętych w dni powszednie o godz. 7.30, a w niedziele o 13.15. Kancelaria parafialna jest czynna tylko popołudniami: w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17.00 – 18.00.
  4. W ubiegłą niedzielę wolontariusze z Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę kwestowali na rzecz wsparcia finansowego tegorocznej pielgrzymki. Zebrano kwotę 11 197 zł. Za wszelkie ofiary z całego serca dziękujemy.
  5. Serdecznie witamy w naszej Wspólnocie Klasztornej i Parafialnej o. Piotra Balcerzaka, który decyzją Zarządu Prowincji został skierowany do posługi w naszej parafii. Życzymy mu owocnej pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Niepokalanej na każdy dzień.
  7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Franciszek Irlik, śp. Wiktoria Szczurek oraz śp. Piotr Banduła. Wieczne odpoczywanie…
  8. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć radosnego przeżywania niedzieli oraz obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej na rozpoczynający się tydzień.