Figura Najświętszej Marii Panny

1. Dziś wyjątkowo o godz. 13.15 zapraszamy na sumę parafialną i zakończenie uroczystości peregrynacji figury Matki Bożej.
    • we wtorek: wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
    • w środę: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP i główny odpust parafialny. Msze święte w tym dniu będą sprawowane o godz.: 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00; o godz. 12.00 Godzina Łaski; o 18.00 nabożeństwo maryjne, a o godz. 18.30 suma odpustowa, której będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi o. Piotr Gądek.
    • w czwartek: w tym dniu swego patrona będzie czcił o. Wiesław Tokarz. Ojcu Solenizantowi już dziś pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia: obfitości łask Bożych i darów Ducha Świętego na każdy dzień, opieki Matki Niepokalanej i Świętych Patronów oraz wszelkiej pomyślności we franciszkańskim życiu kapłańskim i zakonnym.
  3. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania:
    • w poniedziałek o godz. 17.00 dla klas VI,
    • we wtorek o godz. 17.00 dla klas VII
    • i w środę o godz. 17.00 dla klas VIII.
  4. Dziś jest ostatni dzień zbiórki funduszy na mikołajowe prezenty dla dzieci z Domu Dziecka w Brzeznej, którą zorganizowała parafialna grupa młodzieżowa „Tau”. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy i dziękujemy za wszelkie ofiary.
  5. Przez cały okres adwentu w sprzedaży są wigilijne świece Caritas. Zachęcamy do wsparcia wigilijnego dzieła pomocy najuboższym dzieciom. Przy wyjściu z kościoła można też zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigilijne, z których dochód będzie przeznaczony na potrzeby naszej świątyni.
  7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszła do Wieczności: śp. Teresa Kaszyk. Wieczne odpoczywanie…
  8. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitości Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech nasza Matka i  Orędowniczka, Niepokalana Maryja, napełnia Was stale pokojem i miłością, a Wasze serca niech z  radością przygotowują się do przyjścia Zbawiciela.