Pismo Święte i Różaniec

1. Gościmy dziś w naszej Parafii pana Kamila Radzimowskiego – muzyka, grającego na Duduku ormiańskim sprzed 3000 lat. Po Mszach świętych będzie można nabyć płytę CD z utworami artysty.
    O godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
    Również o godz. 19.00 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie Parafialnego Duszpasterstwa Młodzieży „Tau”. Zapraszamy na nie także wszystkich tych, którzy pragną do grupy dołączyć.
  2. Swojego patrona czci dziś br. Daniel Kozak. Bratu Solenizantowi pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji imienin: życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, darów Ducha Świętego na każdy dzień oraz nieustannej opieki Niepokalanej Matki.
    • w środę: wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;
    • w piątek: wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;
    • w sobotę: wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
  4. W zakrystii i kancelarii parafialnej są już przyjmowane intencje na 2022 rok oraz wypominki miesięczne i roczne. Kartki wypominkowe można zabrać ze stolików przy wyjściach z  kościoła. Prosimy o zaznaczenie na kartkach rodzaju wypominek (roczne lub miesięczne) oraz o wypisywanie ich wyraźnymi, drukowanymi literami.
  5. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania:
    • we wtorek o godz. 17.00 dla klas VII;
    • w środę o godz. 17.00 dla klas VIII.
  6. Przeżywamy dziś XXI Dzień Papieski. Po Mszach świętych przedstawiciele naszej Parafii przeprowadzają zbiórkę na rzecz papieskiej Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na ten cel.
  8. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Andrzej Sojka, śp. Roman Jakubas, śp. Marian Skrzyniarz oraz śp. Genowefa Ćwiertniak. Wieczne odpoczywanie…
  9. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask na rozpoczynający się tydzień. Niech Duch Święty umocni Was do mężnego wyznawania wiary, a Niepokalana Matka stale wyprasza potrzebne łaski.