Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia
Odsłony: 269
 1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 2. Przypominamy, że dziś w godz. 8.00 – 14.00 na terenie naszej Parafii przedstawiciele Wydziału Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Krakowa przeprowadzają Narodowy Spis Powszechny. Akcja jest zorganizowana dla osób, które dotychczas nie wypełniły formularza spisowego telefonicznie lub przez Internet.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w środę: o godz. 8.00 Msza święta w intencji uczniów, rodziców i nauczycieli na rozpoczęcie nowego roku szkolnego;
  • w czwartek: pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.00 Msza święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja, o godz. 18.30 w intencji Akcji Katolickiej;
  • w piątek: wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, oraz pierwszy piątek miesiąca. O godz. 16.30 spowiedź dzieci i młodzieży, o 17.00 Msza święta dla nich. O godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, o 18.30 Msza święta w intencji misji świętych i misjonarzy;
  • w sobotę: pierwsza sobota miesiąca. O godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. O godz. 18.00 różaniec oraz ósmy dzień nowenny przed uroczystością beatyfikacyjną Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. O godz. 18.30 Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca ze zmianą tajemnic różańcowych.
 4. Przypominamy, że od września wracamy do sprawowania Mszy świętych w dni powszednie o godz. 7.30 i w niedziele o godz. 13.15. Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki w godz. 9.00 – 10.00 oraz 17.00 – 18.00. Powracamy też do Koronki do Bożego Miłosierdzia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w piątki o godz. 15.00; będzie wtedy również możliwość spowiedzi świętej.
 5. Koło Przyjaciół Radia Maryja planuje zorganizować pielgrzymkę do Częstochowy w związku z beatyfikacją Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego dnia 12 września 2021 roku. Pielgrzymka dojdzie do skutku jedynie wtedy, gdy zbierze się odpowiednia liczba osób. Zapisy są prowadzone jeszcze dziś w zakrystii.
 6. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Adam Rajtar, śp. Anastazja Nowak-Górska oraz śp. Jerzy Gal.
  Wieczne odpoczywanie…
 8. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitego Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Życzymy Wam prawdziwej wiary, wytrwałej nadziei i doskonałej miłości, abyście mogli być Świadkami Jezusa Chrystusa w swojej codzienności.