Matka Boska Częstochowska - kopia z Żywca

1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
    • we wtorek: Święto św. Bartłomieja, Apostoła;
    • w środę: wspomnienie św. Ludwika IX, króla, patrona FZŚ;
    • w czwartek: Uroczystość NMP Częstochowskiej;
    • w piątek: wspomnienie św. Moniki;
    • w sobotę: wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. O godz. 18.00 różaniec oraz siódmy dzień nowenny przed uroczystością beatyfikacyjną Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
  3. Bardzo prosimy, żeby do zakrystii lub kancelarii parafialnej zgłosiły się wszystkie osoby, które od września pragną skorzystać z posługi sakramentalnej dla chorych w pierwsze soboty miesiąca. Prosimy też o potwierdzenie dalszego przyjmowania kapłana tych, którzy w poprzednich miesiącach byli nieobecni.
  4. Koło Przyjaciół Radia Maryja planuje zorganizować pielgrzymkę do Częstochowy w związku z beatyfikacją Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego dnia 12 września 2021 roku. Pielgrzymka dojdzie do skutku jedynie wtedy, gdy zbierze się odpowiednia liczba osób. Zapisy będą prowadzone w tę i przyszłą niedzielę w zakrystii.
  5. W przyszłą niedzielę w godz. 8.00 – 14.00 na terenie naszej Parafii przedstawiciele Wydziału Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Krakowa przeprowadzą Narodowy Spis Powszechny. Akcja jest zorganizowana dla osób, które dotychczas nie wypełniły formularza spisowego telefonicznie lub przez Internet. Przypominamy, że według Głównego Urzędu Statystycznego termin spisu wygasa 30 września.
  7. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odszedł do Wieczności: śp. Janusz Łudziak. Wieczne odpoczywanie…
  8. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitego Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Niech Jasnogórska Pani otuli Was i Wasze rodziny płaszczem matczynej opieki, i stale oręduje w Waszych intencjach u swego Syna.