1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
    • w środę: wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła.
    • w czwartek: Święto św. Marii Magdaleny.
    • w piątek: Święto św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, patronki Europy.
    • w sobotę: wspomnienie św. Kingi, dziewicy.
  3. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 na placu kościelnym i wzdłuż pobliskich ulic odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych ku czci św. Krzysztofa – patrona podróżujących.
  4. W sobotę, 17 lipca, rozpoczęliśmy w naszej Wspólnocie Parafialnej 9-tygodniową nowennę przed uroczystościami beatyfikacyjnymi Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Różaniec ze specjalnie przygotowanymi na tę okazję rozważaniami będzie odmawiany przed Najświętszym Sakramentem przez kolejne soboty, aż do 11 września. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy włączyli się w przeprowadzoną w ubiegły czwartek zbiórkę zużytego sprzętu RTV i AGD. Przypominamy, że przychody z akcji pozwolą na wsparcie polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata. Raz jeszcze dziękujemy za wsparcie tego szlachetnego dzieła.
  6. Dziś po Mszach świętych przedstawiciele Parafii kwestują na dalsze potrzeby kościoła i klasztoru. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy.
  8. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do Wieczności: śp. Katarzyna Duda, śp. Maria Pluta, śp. Janina Szarek oraz śp. Andrzej Kała. Wieczne odpoczywanie…
  9. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć obfitości Bożych błogosławieństw na cały nadchodzący tydzień. Niech dzisiejsze spotkanie ze Zmartwychwstałym umocni Was w wierze, nadziei i miłości, a Wasze serca wypełni radością i pokojem.