Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia
Odsłony: 224
 1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek: wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
  • we wtorek: Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
  • w czwartek: pierwszy czwartek miesiąca.
  • w piątek: pierwszy piątek miesiąca. O godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, o godz. 18.30 Msza święta w intencji misji świętych i misjonarzy.
  • w sobotę: Święto św. Tomasza, Apostoła, oraz pierwsza sobota miesiąca. O godz. 18.00 różaniec, o 18.30 Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz w intencji Róż Żywego Różańca ze zmianą tajemnic różańcowych. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu kapłani nie udają się do chorych z comiesięczną posługą sakramentalną.
 3. W tym tygodniu swojego patrona będą czci Ojciec Piotr Mróz oraz Ojciec Oliwier Gryc. Ojcom Solenizantom  już dziś pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia imieninowe: darów Ducha Świętego na każdy dzień, obfitego Bożego błogosławieństwa, nieustannej opieki Matki Niepokalanej oraz pomyślności w życiu kapłańskim i zakonnym.
 4. Decyzją Zarządu Naszej Prowincji Zakonnej, w naszym azorskim klasztorze i Parafii dokonano następujących zmian personalnych:
  • Odchodzi: o. Piotr Mróz do Zakliczyna. Serdecznie dziękujemy Ojcu za pracę w naszej Parafii, zaangażowanie w życie Wspólnoty, czas poświęcony służbie Bogu, ludziom i całemu Kościołowi. Życzymy też błogosławieństwa Bożego, darów Ducha Świętego i opieki Świętych Patronów w  nowym  miejscu duszpasterskiej posługi.
  • Przychodzi: o. Adrian Maźnicki z Zakliczyna
 5. W ubiegłym tygodniu w Nowej Białej, należącej do Archidiecezji Krakowskiej, miał miejsce tragiczny w skutkach pożar, który dotknął wielką liczbę mieszkańców tej miejscowości i całe rodziny naszych Sióstr i Braci pozostawił w sytuacji braku domu oraz podstawowych środków do życia. W odpowiedzi na to bolesne doświadczenie społeczność Archidiecezji Krakowskiej jednoczy się w modlitwie i poczuciu wspólnoty z wszystkimi, którzy za sprawą żywiołu doznali uszczerbku na zdrowiu oraz stracili dorobek życia, a także z niosącymi im niezbędną pomoc. W związku z powyższym, dla okazania Chrystusowej miłości wobec potrzebujących, decyzją Metropolity Krakowskiego, bpa Marka Jędraszewskiego, w Parafiach zostały zorganizowane zbiórki ofiar na rzecz poszkodowanych w pożarze mieszkańców w Nowej Białej. W naszej Świątyni będzie można składać te ofiary od dzisiejszej niedzieli do wtorku do specjalnych puszek, które zostały umieszczone przy wyjściach z kościoła. Serdecznie dziękujemy za wsparcie okazane potrzebującym.
 6. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie sprawujemy Mszy świętych w dni powszednie o godz. 7.30, a w niedziele o godz. 13.15. Kancelaria parafialna w tych miesiącach jest czynna jedynie popołudniami: w poniedziałki, środy i piątki od 17.00 do 18.00.
 7. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 8. W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli  do Wieczności: Tadeusz Morstin, Grażyna Szczurek, Alfred Szumara, Marianna Madej Wieczne odpoczywanie…
 9. Wszystkim Parafianom oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć wszelkich łask na nadchodzący tydzień. Niech Pan obficie obdarza Was swymi darami i ześle na Was i Wasze rodziny moc błogosławieństw.