Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z Porcjunkuli - 18 Niedziela Zwykła - 2.08.2020 - Parafia Rzymsko-Katolicka Niepokalanego Poczęcia NMP, Kraków, os. Azory

Wyszukiwarka

RODO

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z Porcjunkuli - 18 Niedziela Zwykła - 2.08.2020

Kategoria: Ogłoszenia
Opublikowano: niedziela, 02 sierpień 2020 13:58
Odsłony: 437

Matka Boska - Kościół Franciszkanów Kraków

 1. Przeżywamy dziś w kościołach franciszkańskich Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z Porcjunkuli, Święto patronalne naszej Prowincji. W tym dniu za pobożne nawiedzenie kościoła franciszkańskiego lub parafialnego z równoczesnym odmówieniem Modlitwy Pańskiej i Symbolu Wiary (Ojcze nasz i Wierzę) można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, Komunia święta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego i brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu).
 2. Dziś o godz. 19.00 nieszpory niedzielne.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • We wtorek: wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.
  • W czwartek: Święto Przemienienia Pańskiego oraz pierwszy czwartek miesiąca. O  godz. 17.00 Msza święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  • W piątek: pierwszy piątek miesiąca. O godz. 18.00 nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa, o 18.30 Msza święta w intencji misji świętych i misjonarzy.
  • W sobotę: święto św. Dominika, prezbitera, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego.
 4. Decyzją Kongresu Kapitulnego, który obradował w dniach 13-14 oraz 20 lipca, w naszym azorskim klasztorze i Parafii dokonano następujących zmian personalnych:
  • Odchodzą: o. Manswet Zawada (do Pińczowa), o. Rafał Waluch (do Domu Głównego św. Kazimierza przy ul. Reformackiej w Krakowie) oraz o. Łukasz Buksa (do Krakowa – Bronowic). Serdecznie dziękujemy Ojcom za wieloletnią pracę w naszej Parafii, zaangażowanie w życie Wspólnoty, czas poświęcony służbie Bogu, ludziom i całemu Kościołowi, wielkie serca oraz uśmiech i radość. Życzymy też błogosławieństwa Bożego, darów Ducha Świętego i opieki Świętych Patronów w  nowych miejscach duszpasterskiej posługi. Niech Matka Boża Niepokalana, patronka naszej Świątyni, wyprasza Wam stale potrzebne łaski.
  • Przychodzą: o. Tomasz Kupczakiewicz (z Biecza), o. Oliwier Gryc (z Brzezin Łódzkich) oraz o. Sylwester Woldan (z Jarosławia).
  • Gwardianem i proboszczem azorskiej Wspólnoty został mianowany o. Klaudiusz Bartos, a wikariuszem domu i Parafii o. Wiesław Tokarz.
 5. Sierpień w polskiej tradycji chrześcijańskiej jest ustanowiony miesiącem trzeźwości. Zachęcamy wszystkich wiernych do podjęcia wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych w tym czasie oraz do modlitwy za osoby, które alkoholu nadużywają.
 6. W związku z licznymi prośbami Parafian, pragniemy raz jeszcze przypomnieć wszystkim Wiernym o obowiązku zakrywania ust i nosa przebywając w kościele. Miejmy na uwadze dobro bliźnich i stosujmy się do zaleceń wydanych na czas epidemiczny.
 7. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 8. W minionym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do wieczności: śp. Henryk Gromny oraz śp. Stefania Nowakowska.  Wieczne odpoczywanie…
 9. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask i obfitości Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Życzymy Wam prawdziwej wiary, wytrwałej nadziei i doskonałej miłości, abyście na wzór św. Franciszka z Asyżu byli prawdziwymi świadkami Chrystusa. Niech Matka Boża Anielska z Porcjunkuli stale oręduje w Waszych intencjach u Swego Syna.

 

 

Zrzeczenie odpowiedzialności za reklamy

Parafia nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam dostarczanych przez Autora Wtyczki oraz Google Ads.